reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9

Snapdragon işlemcili Galaxy S9 ile Exynos işlemcili Galaxy S9 hız testinde karşı karşıya [Video]

Samsung‘un satıldığı bölgeye göre ya Snapdragon 845 ya da Exynos 9810 işlemciyle gelen akıllı telefonu Galaxy S9, PhoneBuff YouTube kanalı tarafından performans testine sokuldu.

Yeni çıkan akıllı telefonları gündelik kullanıma yönelik test eden kanallardan PhoneBuff, diğer bazı kanallar gibi testleri gerçek şartlarda gerçekleştiriyor. Yani benchmark yazılımı yerine sık kullanılan uygulamaları deneyen kanal, son testinde Snapdragon işlemci Galaxy S9 ile Exynos işlemcili Galaxy S9‘u karşı karşıya getiriyor. Eşit şartlarda yapılan testin ilk ve ikinci bölümünü hatırı sayılır bir farkla Snapdragon 845 işlemcili versiyon kazanıyor. Fakat bu Exynos 9810‘li modelin çok yavaş olduğu anlamına gelmiyor. Test sonucunda iki telefon arasında sadece 13 saniye bir farklı oluşuyor. Ancak hatırlarsınız geçtiğimiz gün Galaxy S9 Plus için benzer bir test yapılmış ve onda testin galibi Exynos 9810 çıkmıştı. Yani buna göre şirketin kendi geliştirdiği Exynos 9810, büyük modelde bir adım öne çıkarken, normalde bir adım geriye düşüyor. Bu da ilginç görünüyor ancak son kullanımda anlaşılacak bir fark oluşturmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus”

Hatırlamak adına Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED Infinity Display ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik Infinity Display ekran yer alıyor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere satıldığı bölgeye göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelen telefonlardan Galaxy S9+’da 6 GB RAM ve 128 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ), normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ) bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyan üretici, Galaxy S9+’da ise çiftli kurulum kullanıyor.

Video