reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 5T vs iPhone X

iPhone X ve OnePlus 5T hız testinde karşı karşıya [Video]

OnePlus firmasının kısa süre önce tanıttığı yeni akıllı telefonu OnePlus 5T, EverythingApplePro tarafından iPhone X karşısına çıkarıldı. Performans üzerine odaklanan karşılaştırma, ortaya ilginç bir sonuç koyuyor.

Yeni çıkan akıllı telefonları gündelik kullanıma yönelik test eden EverythingApplePro’nun yeni konuları OnePlus 5T ve iPhone X oldu. Bu testleri benchmark uygulamaları yerine telefonu kullanarak gerçekleştiren kanal, testler sonucunda beklenenden çok farklı bir sonuç elde ediyor. iOS altyapısı gereği uygulama açıp kapatma sürecinde iPhone modelleri Android’den daha iyi oluyor. Ancak yeni nesil iPhone ile durum değişmiş görünüyor. Yapılan art arda uygulama açma testlerinde 5T’nin gerisinde kalan X, farkını sadece 4K video çıkarma sürecinde gösteriyor. Bu işlem gündelik kullanımda çok yapılmayacağı için de 5T tam 8 GB RAM’in etkisiyle Android tarafındaki en güçlü cihazlar arasına yerleşiyor. Art arda uygulama açma testinin ikinci bölümünde de ciddi oranda öne çıkan OnePlus’ın yeni telefonu, yoğun kullanımlar için harika bir seçenek oluşturuyor gibi duruyor.

iPhone X veya OnePlus 5T. Sizin tercihiniz hangisi?

EverythingApplePro’nun gerçekleştirdiği bu test sürecinde OnePlus telefonlar her zaman öne çıkmayı başarıyor. Apple cihazlar düşük RAM miktarlarına karşın optimizasyonlarıyla öne çıkarken, 5T ile X bunu değiştirmiş görünüyor. Ancak halen yeni nesil iPhone‘a özel optimizasyon almayan uygulamalar bulunduğu için sürecin ilerleyen günlerde yine değişmesi bekleniyor.

Video