reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Canlı Instagram yayınlarına katılımı kolaylaştıracak yeni özellik

Popüler sosyal medya platformu Instagram, bugün geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu konuklu canlı yayın özelliğine güzel bir güncelleme yaptı.

Biliyorsunuz uzun süredir kişiler Instagram içerisinde seçtikleri bir arkadaşıyla beraber canlı yayın yapabiliyor. Yeni yapılan güncelleme işte bu süreci daha kullanışlı hale getiriyor. Artık bir arkadaşınız canlı yayın açtığı zaman yayına katılmak için ona istek gönderebiliyorsunuz. Daha önce yayını açan kişi üzerinden yürüyen bu özellik yeni süreçte daha kullanışlı hale gelmiş görünüyor. Müsait olan arkadaşlar yayına katılmak için yayın sahibine istek atıyor ve kabul edildikleri zaman iki kişili yayına başlanıyor. Yayını açan kişi istediği anda izin verdiği arkadaşını yayından çıkartabiliyor. Yayın sırasında kaç tane katılma teklifi geldiği ise alt tarafa yerleştirilen simge üzerinden gözler önüne serililiyor. Bu sayede yayıncı, arkadaşları arasında hızlı geçişler gerçekleştirebiliyor.

Instagram canlı yayınları artık daha keyifli

Facebook’un popüler platformu iki kişinin katılımıyla canlı yayınları çok daha etkili hale getirmiş durumda. Yayınları her zaman olduğu gibi bittikten sonra “Hikayeler” içerisine atan şirket, burada yeni özellik için farklı bir simge kullanıyor. Normalde tek bir “Hikaye” simgesi kullanan platform, çoklu yayınlarda bunu ikiye katlıyor. Bu sayede yayının iki kişi tarafından yapıldığı herkese gösterilmiş oluyor. Yeni güncelleme hem iOS hem de Android tarafında yapılmış durumda.

YORUMLAR