reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Güncellemeyle gelen eğlenceli Instagram özelliği [Video]

Instagram yeni bir güncellemeyle platformu geliştirmeye devam ediyor. Instagram Hikayeler özelliğine keyifli yenilikler geliyor.

Instagram Hikayeler üç yeni özellikle kullanıcılara eğlenceli alternatifler sunmaya devam ediyor. Bunlardan biri kullanım detaylarını burada yazdığımız Geri Sayım özelliği. Ancak bunun dışında platform “Sorular” özelliğini de geliştiriyor. Bildiğiniz gibi henüz Türkiye’de kullanıma açılmasa da Instagram’ın Hikayeler özelliğinin kendi içinde “müzik paylaşımı” seçeneği bulunuyor. Şimdi bu paylaşımlar Sorular özelliği ile de birleştirilebiliyor. “Sorular” çıkartmasına dokunulduğunda alt kısımda müzik ikonu beliriyor. Buna tıklarsanız takipçileriniz size çeşitli şarkılar atabiliyor. Gönderilen şarkıyı arka planda çalacak şekilde hikaye olarak paylaşmak mümkün oluyor. Yeni efektlerle de ortaya daha eğlenceli sonuçlar çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Canlı yayınlarda soru cevaplamak kolaylaşıyor

Sorular etiketi artık canlı yayınlar için de daha işlevsel hale gelmiş durumda. Artık kullanıcılar sorulan soruları canlı yayın yaparak yanıtlayabiliyor. Yayın boyunca aşağıda sorulan soru görünüyor; böylelikle yayına yeni gelmiş biri de konunun ne olduğunu hemen anlayabiliyor. Canlı yayın yapan kullanıcılar aynı zamanda cihazlarındaki galeriden fotoğraf ve videolar da paylaşabiliyor.

Her iki özelliğin de bugünden itibaren dağıtılan güncelleme ile iOS ve Android kullanıcılarıyla buluşması bekleniyor. Ancak çeşitli lisans problemleri sebebiyle hikayelerde “müzik talebi” özelliğini Türkiye’de bir süre daha göremeyeceğimizi belirtelim. Uygulamanın en güncel halini telefonunuzun uygulama mağazasından indirebilirsiniz. Resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram indir: iOS, Android

İlginizi çekebilir

Tatildeyken sizin yerinize Instagram’ınızda fotoğraf paylaşan hizmet