reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Hikayeler

Instagram Hikayeler özelliğinde geri sayım başlatma [Nasıl yapılır?]

Instagram Hikayeler özelliği yeni güncelleme ile “Geri Sayım” seçeneğine kavuştu. Artık hikayelerde geri sayım başlatmak mümkün. Hem de 24 saat sınırı olmadan.

Yeni özelliklerle geliştirilen Instagram Hikayeler, şimdi de kullanıcılara başka bir eğlenceli alternatif sunuyor. Çıkartmalara eklenen yeni Geri Sayım özelliği kullanıcılara eğlenceli bir alternatif oluşturmayı mümkün kılıyor. Basit bir iki dokunuşla kullanıcılar paylaşacakları hikayelere geri sayım için bir sayaç ekleyebiliyor. Bu geri sayım sayacı illa 24 saatle sınırlandırılmış da değil üstelik gelecek bir tarih için de sayaç başlatmak mümkün oluyor. Peki bu özellik ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Hikayeler geri sayım özelliği

Özelliği kullanmak hayli basit. Sizin için önemli bir etkinliğin geri sayımını arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız önce hikayeniz için bir fotoğraf çekmeli ya da seçmelisiniz. Daha sonra tıpkı diğer tüm çıkartmalarda olduğu gibi sağ üst kısımdaki çıkartma simgesine dokunarak Geri Sayım özelliğini seçiyorsunuz. Burada geri sayımın biteceği tarihi seçmeniz gerek. Tüm Gün seçeneğini kapatırsanız o gün içinde bir zamanlayıcı da başlatabiliyorsunuz. Bunun dışında gelecek tarihlerden birini de seçebiliyorsunuz.

Tarihi seçimi dışında, hemen hikayenin üstünde yer alan renk paletine dokunarak geri sayımın rengini de değiştirebilirsiniz. Renkler ne yazık ki elle seçilmiyor. Halihazırda var olan renkler arasında birkaç kere dokunarak geçiş yapmak mümkün oluyor.

Düzenlemeyi tamamladıktan sonra paylaşım yaparsanız arkadaşlarınız bu geri sayım için bir hatırlatıcı oluşturabiliyor. Böylelikle hikaye 24 saat sonra silinse dahi, geri sayım tamamlandığında, hatırlatıcı oluşturmayı seçenlere bildirim gidiyor. Hatırlatıcı oluşturmak için mevcut bir hikayede sayaca dokunarak aşağıda beliren seçenekte Hatırlat’ı tercih etmek yeterli. Ayrıca bir başkasının geri sayımını da aynı şekilde kendi hikayenizde paylaşabiliyorsunuz.

Özellik kullanıcılar için eğlenceli olsa da özellikle işletmelerin işine yarayacak gibi görünüyor. Yeni çıkacak bir ürün için geri sayım başlatan pek çok hesabı yakında göreceğimiz Instagram’da siz de kendi geri sayımınızı bu adımları takip ederek başlatabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tatildeyken sizin yerinize Instagram’ınızda fotoğraf paylaşan hizmet