reklamı kapat

POPÜLER

Lazareth LMV 496 motosiklet

Jet motorlarıyla ayaklarınızı yerden kesecek uçan motosiklet: Lazareth LMV 496 [Video]

Motosiklet dünyasında nefes kesen çalışmaların ardı arkası kesilmiyor. Bu sefer Ludovic Lazareth imzalı jet motorlu motosiklet modeli Lazareth LMV 496 karşımızda bulunuyor.

Advertisement

Hazırladığı özel motosikletler ile tanınan Fransız Ludovic Lazareth, ilk tanıtımını yaptığı Lazareth LMV 496 ile çok iddialı geliyor. Henüz tüm detayları ortaya çıkmayan bu fütüristik araç, farkını tekerlerinde yer alan jet motorlar ile koyuyor. Dört adet tekerleğe sahip motosiklet, bu toplam dört adet jet motor ile gerçek anlamda havalanabiliyor. Tekerlere bağlı bu motorları aşağıya döndürerek saniyeler içerisinde bir uçan motosiklet halini alan Lazareth LMV 496, temel olarak her detayı akıl almaz Lazareth LM 847 modelini akıllara getiriyor. Bu açıdan LMV 496’nın normal haliyle LM 847 gibi 470 beygir güç üretebildiği tahmin ediliyor. Havacılık konusunda tecrübeli Alman şirket Jetcat ile geliştirilen bu çok özel model, bünyesinde inanılmaz oranda akılcı mühendislik çözümleri taşıyor deniyor.

Lazareth LMV 496 motosiklet
Lazareth LMV 496 motosiklet
Lazareth LMV 496 motosiklet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçan motosiklet Lazareth LMV 496

Yukarıda da dediğimiz gibi modelin henüz birçok detayı açıklanmıyor. Yayımlanan videoda gerçek olarak uçabildiğini gördüğümüzü LMV 496, 2019’a damgasını vuracak izlenimi yaratıyor. Kolay kolay satışa sunulması beklenmeyen ya da çok sınırlı olması beklenen araç, teknik ve hayal gücü açısından sınırların zorlandığı bir noktada yer alıyor. Uçan araçların gündemde olduğu şu modern yıllarda, buna motosikletlerin de katılacak olması güzel görünüyor. Bu konuda çalışan başka firmalar da bulunuyor.