reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs

Apple’a iPhone Xs üzerinden açılan çentik davası

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıllarda birçok konuda dava edildi. Ancak yeni ortaya çıkan bir dava, sanıyoruz daha önce hiç karşımıza çıkmamıştı.

Teknoloji devi Apple 2018’de 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR modelleriyle karşımıza çıktı. Bu modellerden özellikle Xs ailesi, temel olarak iPhone X’un çentikli tasarımını kullanıyor. Apple yüzünden sektöre yayılan bu çentik, kullanıcılar tarafından çok sevilmiyor. İşte bu yüzden firma, özellikle yeni modellerinin tanıtımlarında çentiği gizlemeyi tercih ediyor. Örneğin telefonda yer alan standart duvar kağıdı çentiği tamamen ortadan kaldırıyor. Modellerin resmi tanıtım sayfasında bile çentik çok ama çok az görünüyor. Bu yüzden de alana hakim olmayan birinin telefonları çentiksiz sanma ihtimali bulunuyor. İşte şirket bu konuda dava edilmiş durumda. Amerika’da yaşayan Courtney Davis, iPhone Xs akıllı telefon modelini yukarıdaki nedenlerden dolayı çentiksiz sanarak aldığını belirtiyor. Elbette geldiği zaman çentikli çıkan telefondan ve yaşanan durumda memnun kalmayan Davis, Apple’ı kullanıcıyı yanıltmaya yönelik pazarlama ile suçluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone XR’ın çentiğini iPhone Xs ailesi gibi gizlemeye çalışmıyor

Bu modelin reklam görsellerinde çentik açıkça görünüyor. Biliyorsunuz genel olarak kullanıcıyı yanıltmaya yönelik hamleler kabul edilmiyor. Tüketicilerin alacakları ürün hakkında açıkça bilgilendirilmesi gerekiyor. Özellikle de görseller üzerinde büyük oynamalar yapılmaması isteniyor.

İlginizi Çekebilir

10 GB RAM’e sahip yeni OnePlus 6T McLaren Edition