reklamı kapat

POPÜLER

Asus Zenfone

Asus’tan sevindirici ZenFone akıllı telefon açıklaması

Dünyanın en büyük bilgisayar, çevre birimleri ve akıllı telefon üreticilerinden Asus, biliyorsunuz büyük bir yeniden yapılanmaya gidiyor. İşte bu konuda sevindirici açıklamalar var.

Geçtiğimiz günlerde bir haber ortaya çıkmış ve 11 yıldır şirketi yöneten Asus CEO’su Jerry Shen’in ay sonunda görevinden ayrılacağını öğrenmiştik. 2019’da şirketin SY Hsu ve Samson Hu tarafından yönetileceği söylenirken, bu yeni dönemde önemli bir yeniden yapılanma planlanıyor. Buna göre firmanın 2019’da oyunculara ve üst düzey kullanıcılara odaklanacağı belirtiliyor. İşte bu noktada ZenFone ailesinin geri plana atılacağı hatta iptal edileceği dahi söyleniyor. Bu haberlerin yayılması sonrasında bir resmi açıklama yapmak zorunda kalan Asus, bunun doğru olmadığını belirtiyor. ZenFone markası altında akıllı telefon üretmeye devam edeceklerini belirten firma, buna karşın daha çok oyun telefonu (ROG Phone) ve üst düzey modellere / kullanıcılara odaklanılacağını açıklıyor. Daha önce yaptığı açıklamada orta düzey akıllı telefon pazarını bir kanlı savaş alanı olarak nitelendiren firma, giriş ve orta seviyede Xiaomi, Oppo ve Huawei gibi isimlerle mücadele edemiyor. Bu yüzden kar marjı yüksek üst seviye modeller gerçekten daha mantıklı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus, ZenFone ailesini hayatımızda tutmaya devam edecek

Xiaomi ve Huawei bu kadar popüler olmadan önce çok büyük ses getiren firmanın ZenFone akıllı telefon ailesi, şu an eski günlerinden uzakta bulunuyor. Ancak yine de ailenin özellikle Türkiye’de sıkı bir takipçi kitlesi bulunuyor.  2019 başında çıkacağı tahmin edilen yeni modeller merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni arayüz yapısı One UI