reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X
Apple iPhone X

Yeni iPhone modelleri öncesinde iPhone X’dan büyük başarı

Apple, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerini tanıtmaya hazırlandığı gün yeni dönemin başlangıcı olan iPhone X ile büyük bir başarıya imza attı.

5,8 inç OLED ekranlı iPhone XS, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XS Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR modelleri için sadece saatler kaldı. Gerçekten merak edilen telefonlar, günlerdir gündemi fazlasıyla meşgul ediyor. Bu modellerin temel aldığı “geleceğe merhaba deyin” mottolu iPhone X ise bugün önemli bir başarıyla karşımıza çıktı. Satışa çıkmasının üzerinde 10 ay geçen akıllı telefon, 60 milyon sevkiyat rakamını geride bıraktı. Ağustos ayı itibariyle 63 milyon seviyesini gören akıllı telefon, yine de geçmiş rekorları geçmeyi başaramadı. Çünkü 2015 yılında çıkan iPhone 6’nın 60 milyon seviyesini geçmesi sadece 6 ay almış, 10. ayında ise 90 milyon sevkiyat rakamını yakalamıştı. Bunun arkasında ise elbette fiyat yer alıyor. Biliyorsunuz iPhone X tam 999 dolardan başlıyor. Yerini alacak iPhone XS’in 899 dolardan başlayacağı belirtiyor. iPhone XS Max ise 1.050 dolar gibi bir fiyatla çıkacak gibi duruyor. iPhone XR içinse 759 dolardan bahsediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone X

Apple, iPhone X ile sektörü değiştirdi

Olumlu ya da olumsuz olsun, iPhone X “2018 akıllı telefon dünyasına” damgasını vuran bir model oldu. Hem çentik hem de yüz tanıma konusunda yeni bir dönemi başlatan telefon, sektörü yeni tasarımları düşünmeye de itti. Çünkü çoğu kişi çentiği hiç ama hiç sevmedi. Bunu geç de olsa fark eden firmalar, sürgülü kamera sistemleri geliştirmeye başladı. Yani yeni iPhone ile gelen olumsuz bir durum, gelecek için çok daha şık modellerin kapısını araladı.

İlginizi Çekebilir

İşte bahsettiğimiz sürgülü kamera sistemi