reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XR

Uygun fiyatlı iPhone XR’dan büyük başarı

Kısa bir süre önce yurt dışında satışa sunulan iPhone XR büyük bir başarıya imza attı. iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinden daha uygun fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulan iPhone XR, kısa bir sürede yüksek satış rakamlarına ulaştı.

Analist Jun Zhang’ın aktardığı bilgilere göre iPhone XR, bir haftada 9 milyon birim sattı. Farklı analistler, iPhone XR’ın bir haftada 10 milyon satacağını söylüyordu.  Yeni gelen rapor doğrultusunda iPhone XR satışlarının kasım ve aralık aylarında 88 milyon olacağı ifade ediliyor. Bir akıllı telefonda şimdiye kadar kullanılan en dayanıklı ön cama sahip ekranlı telefon, 7000 serisi havacılık ve uzay endüstrisi standardında dayanıklı alüminyumdan yapılan anodize şeritle şık bir uyum sağlıyor. Ayrıca cam arka yüzey ise kablosuz şarj olanağı sunuyor. iPhone Xs modelinde 5,8 inç OLED, iPhone Xs Max modelinde ise 6,5 inç OLED ekran tercihinde bulunan Apple, uygun fiyatlı modelde ise 6,1 inçlik LCD ekran kullanıyor. Apple bu ekranı Liquid Retina olarak adlandırılıyor. Ekran çözünürlüğü 1.792 x 828 piksel olan telefonun ekran piksel yoğunluk değeri ise 326 ppi. 120 Hz’lik ekran True Tone teknolojisine de destek veriyor. Ekran aynı zamanda üst modellerde olduğu gibi çentikli tasarıma sahip.

iPhone XR, Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

A12 Bionic işlemcisini bünyesinde barındıran telefonun Türkiye satış fiyatı henüz açığa çıkmış değil. Telefonun kasım veya en geç aralık ayında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

iPhone Xs ve iPhone Xs Max’in tanıtım videosu