reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XR

iPhone XR satışlarıyla ilgili ünlü Apple analistinden tahminler

Apple hakkında yaptığı tahminlerle adından söz ettiren ünlü analist Ming-Chi Kuo, yeni bir tahminde bulundu. Apple analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre, iPhone XR cihazların ilk üç gününde ön sipariş talebi, geçen yılın aynı döneminde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’taki talepten daha iyi olacak.

MacRumors tarafından elde edilen bir araştırma notunda, Kuo, iPhone XR için sipariş öncesi talebin amiral gemisi iPhone Xs modellerine kıyasla daha düşük olduğunu belirtiyor. Kuo, genel iPhone XR sevkiyat momentumunun “daha kararlı” olduğunu ve telefonun daha fazla müşteri çekeceğini söylüyor. Apple.com’daki iPhone XR gönderim tahminlerinin cuma günü gerçekleşeceğini ifade eden Kuo, Apple’ın iPhone XR modeliyle de başarılı işler sergileyeceğine inanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uygun fiyatlı iPhone modeli ne gibi yenilikler sunuyor?

Tamamı ekrandan oluşan tasarım, telefonun ekranını kenarlara kadar genişletiyor. Bir akıllı telefonda şimdiye kadar kullanılan en dayanıklı ön cama sahip ekran, 7000 serisi havacılık ve uzay endüstrisi standardında dayanıklı alüminyumdan yapılan anodize şeritle şık bir uyum sağlıyor. Ayrıca cam arka yüzey ise kablosuz şarj olanağı sunuyor. Görünüş açısından iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerine benzeyen telefon, diğer modellerin aksine tek kamerayla geliyor.  Apple, uygun fiyatlı modelde dedikodularda olduğu gibi 6,1 inçlik LCD ekran kullanıyor. Apple bu ekranı Liquid Retina olarak adlandırılıyor. Ekran çözünürlüğü 1.792 x 828 piksel olan telefonun ekran piksel yoğunluk değeri ise 326 ppi. 120 Hz’lik ekran True Tone teknolojisine de destek veriyor. Ekran aynı zamanda üst modellerde olduğu gibi çentikli tasarıma sahip.

Video