reklamı kapat

POPÜLER

Guillermo del Torro

Oscar ödüllü yapımcı Guillermo del Toro’nun iddialı Netflix projesi yolda

Oscar ödüllü yapımcı Guillermo del Toro, uzun metraj animasyon yönetme konusunda ilk adımını Pinokyo ile Netflix’te atacağını duyurdu.

Stop-motion olarak hayata geçirilecek proje müzikal türünde olacak ve Guillermo del Toro projenin hem senaryosunu hem de prodüktörlüğünü üstlenecek. Pinokyo, 4 Oscar ödülü kazandıran The Shape of Water’dan sonra del Toro’nun ilk uzun metraj filmi olacak.

Guillermo del Toro, klasikleşmiş Pinokyo masalının yeniden anlatacağı film için dönem olarak 1930’ların İtalyası’nı seçti. Bu proje aynı zamanda devam eden Netflix & Guillermo del Toro iş birliğinin yeni bir aşaması olacak. Del Toro daha önce Netflix için DreamWorks’ün Tales of Arcadia üçlemesinin ilk uyarlaması olan Emmy ödüllü DreamWorks Trollhunters dizisine imza atmıştı. Üçlemenin devamı olan 3Below 21 Aralık’ta ve Wizards da 2019’da ekranlara gelecek. Guillermo del Toro aynı zamanda önümüzdeki dönemde Netflix’te izleyeceğimiz Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight’ın da yaratıcısı.

Pinokyo’nun prodüktörlüğünü Guillermo del Toro üstleniyor. The Jim Henson Company (The Dark Crystal: Age of Resistance) ve ShadowMachine (Bojack Horseman, The Shivering Truth) ise stop-motion animasyon prodüksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Del Toro ile beraber prodüktörlüğü üstlenen diğer isimler; Lisa Henson, ShadowMachine’den Alex Bulkley, Corey Campodonico ve Exile Entertainment’ten Gary Ungar.

Pinokyo’nun konusu nasıl olacak?

Pinokyo konusunda Guillermo del Torro şöyle konuştu: “Hayatımda ve işlerimde beni animasyonlar kadar etkileyen başka bir sanat formu olmadı, kişisel olarak da Pinokyo kadar derin bir bağ kurduğum başka bir karakter olmadı. Hikayemizde Pinokyo masum bir ruh, babası ise anlayamadığı bir dünyada kaybolup gitmiş özensiz bir baba olarak karşımıza çıkıyor. Çıktığı sıradışı yolculukta Pinokyo’nun, babası ve gerçek dünyaya dair bakış açısı tümüyle değişiyor, algıları açılıyor. Kendimi bildim bileli bu filmi hayata geçirmek istedim. Trollhunters ile elde ettiğimiz muhteşem tecrübeden sonra Netflix’in yetenekli ekibi hayatımın fırsatını bana verip, bu klasik kukla-insan hikayesinin kendi yorumumu dünyanın her yerindeki izleyicilere sunma şansını verdi.”

İlginizi çekebilir

Daredevil 3. sezon tanıtımı