reklamı kapat

POPÜLER

Guillermo del Toro tüylerinizi diken diken edecek yeni projesini duyurdu

Yaratıklar, efsaneler, karanlık hikayeler… Tüylerinizi diken diken edecek yeni bir kitap adaptasyonu geliyor. Filmin arkasındaki isim ise tabii ki Guillermo del Toro.

Konami’nin gözünün yaşına bakmadan iptal ettiği Silent Hills projesinin Kojima’dan sonra en heyecan verici isimlerinden biri Guillermo del Toro’ydu. Hellboy, Pan’s Labyrinth ve yakın zamanda da Crimson Peak filmlerini yöneten del Toro’nun bu alana duyduğu tutku oyunla ilgili beklentileri de en üst noktaya çıkarmıştı. Silent Hills belki gerçekleşmedi ancak del Toro kendi çalışmalarına devam ediyor.

1981 tarihli sansasyonel kitap Scary Stories to Tell in the Dark‘ın adaptasyonunu hazırlamak için kolları sıvayan yönetmen, bu haberi Twitter üzerinden duyurdu. Şehir efsaneleri ve korku hikayeleri barındıran üç kitaplık bir çocuk serisinin ilk kitabı olan Scary Stories to Tell in the Dark, Alvin Schwartz tarafından kaleme alındı. Her ne kadar bir “çocuk kitabı” olsa da barındırdığı hikayelerle aileleri fazlasıyla korkutan kitabın toplatılması dahi gündeme gelmiş, kitapta yer alan illüstrasyonlar değiştirilerek yeniden basılmak zorunda kalınılmıştı. Kitabın içinde yer alan rahatsız edici görseller ise Stephen Gammell’in yeteneğinin bir ürünü. Böylesine korku ve gerilim içeren bir kitabın uyarlaması için Guillermo del Toro’dan daha iyisini düşünemiyoruz. Filmle ilgili detaylar ise ilerleyen zamanlarda açıklanacak.