reklamı kapat

POPÜLER

Guillermo del Toro Netflix

Guillermo del Toro ve Netflix ortaklığında Pinokyo animasyonu geliyor

Oscar ödüllü yapımcı Guillermo del Toro, uzun metraj animasyon yönetmenliği konusunda ilk adımını Netflix’in projesi Pinokyo ile atmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi Guillermo del Toro kısa bir süre önce The Shape of Water filmiyle adından söz ettirmişti. Dört Oscar sahibi olan bu film del Toro’ya da ödül kazandırmıştı. Sevilen yönetmen bu önemli başarının ardından yeni bir alana yöneliyor. Netflix’in üzerinde çalıştığı stop-motion olarak hayata geçirilecek müzikal Pinokyo projenin yönetmenliğini üstlenecek. Del Toro, klasikleşmiş Pinokyo masalının yeniden anlatacağı film için dönem olarak 1930’ların İtalyası’nı seçti. Bu proje şimdiden heyecan uyandırmayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Guillermo del Toro’nun Netflix ile anlaşma imzaladığı bir süredir biliniyordu. Pinokyo animasyon filmi bu ortaklığın yeni aşaması olarak kabul edilecek. Del Toro daha önce Netflix için DreamWorks’ün Tales of Arcadia üçlemesinin ilk uyarlaması olan Emmy ödüllü DreamWorks Trollhunters dizisine imza atmıştı. Üçlemenin devamı olan 3Below 21 Aralık’ta ve Wizards da 2019 senesi içinde ekranlara gelecek. Aynı zamanda bir antoloji dizisi olan Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight da Netflix’te izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kısacası Guillermo del Toro ve Netflix ortaklığı hız kazanarak büyüyor diyebiliriz. Animasyon Pinokyo filminin ne zaman seyirci karşısına çıkacağı ise henüz belli değil.

İlginizi çekebilir

Fantastik Canavarlar 2 – Grindelwald vs Queenie