reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2019 iPhone

Ünlü analistten 2019 iPhone modelleri hakkında önemli iddia

Bugün gündem tamamen Apple‘ın 2018 iPhone modellerinden oluşuyor. Ancak 2019 iPhone modelleri hakkında da bilgiler gelmeye devam ediyor.

Apple‘dan bu akşam 20:00’da 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XS, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XS Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR modelleri geliyor. Bu modeller hakkında birçok bilgi paylaşan ünlü analist Ming-Chi Kuo, 2019 modelleri hakkında da bilgiler veriyor. 2019 iPhone modelleri uzun süredir özellikle arka kamera konusunda büyük yenilik getirecek haberleriyle gündeme geliyor. Analistler, firmanın yeni telefonların arkasına ToF derinlik sensörü ekleyeceğini iddia ediyor. Bu sayede firmanın iPhone X ile önde yaptığı üç boyutlu derinlik algılamasını arkaya taşıyacağı belirtiliyor. Bunun arkasında AR yani artırılmış gerçeklik uygulamaları yer alırken, Ming-Chi Kuo ise bunun gerçek olmadığını belirtiyor. Sağlam kaynakları bulunan analiste göre Apple’ın 2019 iPhone modeller için böyle bir planı bulunmuyor. Söylendiği kadarıyla mevcut ToF altyapısı “devrimsel artırılmış gerçeklik” deneyimi sunamıyor. Sistem derinlik algılama konusunda iPhone X’un arka kamerasıyla elde edilenden çok daha fazlasını getiremiyor. Teknoloji devi burada çok büyük bir artış istiyor. Bu yüzden de AR tarafındaki büyük ilerlemenin 2020’ye kaldığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın 2019 iPhone modelleri de temel değişiklerle gelecek gibi görünüyor

Bildiğimiz üzere iPhone X ile bugün tanıtılacak iPhone XS arasında hem teknik hem de tasarımsal olarak dağlar kadar fark bulunmuyor. Elbette 7nm A12 işlemci ile gücünü artırılacak ve daha iyi kameraya sahip olacak telefonlar, yine de uzun süre mevcut yapılarını koruyacak izlenimi yaratıyor. Apple bu tarafta artık kısa sürede dev adımlar atmayı sevmiyor.

İlginizi Çekebilir

Sony’nin çok üst düzey kulaklık modeli