reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’nin kablosuz şarj standı göründü

Huawei‘nin kablosuz şarj standının tasarımı ortaya çıktı. Federal Haberleşme Komisyonu (FCC) dokümanlarında görünen kablosuz şarj standı, Samsung esintileri taşıyor.

Huawei 16 Ekim’de merakla beklenen Mate 20 ailesini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Ancak firmanın Mate 20 tanıtımında göstermesi beklenen bir aksesuarı daha bulunuyor. Kablosuz şarj standını görücüye çıkarması beklenen firmanın standının detayları ise FCC dokümanlarında ortaya çıktı. Taslak tasarımlarına baktığımızda, Samsung’un ilk nesil kablosuz şarj standını hayli andıran cihaz, sağladığı güçle dikkat çekiyor. 15W’a kadar güç sağladığı belirtilen cihazla kıyaslandığında Samsung’un en yeni kablosuz şarj standının 7,5W güç sağladığını belirtelim. Yakın zamanda 10 dolara satışa sunulan Xiaomi kablosuz şarj standı ise 10W’lık güç sağlıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hızlı şarj

Hızlı şarj desteği sunan stant aynı zamanda Qi standartlarını da destekliyor. Bu da Qi standartlarındaki kablosuz şarj destekli diğer akıllı telefon modelleri ile de kullanılabileceği anlamına geliyor. Kablosuz şarj aksesuarlarıyla ürün gamını zenginleştirmeye hazırlanan Çinli üretici aynı zamanda piyasadaki yeni standartları da belirlemeyi amaçlıyor. Şarj standının 16 Ekim’deki Mate 20 ailesinin tanıtımında gün ışığına çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik ne yazık ki belirsiz. Aynı şekilde herhangi bir fiyatlandırma bilgisi de ne yazık ki bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Y6 (2018) tanıtım videosu