reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 ailesi hakkında oldukça ilginç yeni bilgiler

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro, 16 Ekim tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. İşte bu modeller hakkında bugün yeni bilgiler ortaya çıktı

Gündemden düşmeyen Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro, bugün yeni bilgiler kazandı. XDA Developers’ın “firmware” üzerinden elde ettiği bilgilere göre Mate 20 kesin olarak 6,53 inç 1080×2244 piksel bir TFT ekran üzerine kuruluyor. 4.000 mAh pilinin olduğu belirtilen model, kablosuz şarj desteğine de sahip. Diğer taraftan Mate 20 Pro ise 6,3 inç kavisli AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Pilinin 4.200 mAh olduğu belirtilen telefon, normal model gibi kablosuz şarj destekli. Apple AirPods’a rakip Freebuds 2 Pro kulaklığı gövdeleri üzerinden kablosuz olarak şarj edebilecek telefonlar, Wireless Easy Projection sistemine de sahip olacak. Samsung’un DeX altyapısını andıran bu sistem, telefonları işlevsel bir bilgisayar haline kablosuz olarak getirecek. Benzer bir kablosuz sistem üzerinde Samsung‘un da çalıştığı konuşulurken, süreçte öncü isim Huawei olacak gibi duruyor. Samsung tarafından geliştirilen sistemin detayları aşağıdaki haberimizde yer alıyor. Buna ek olarak merakla beklenen Mate 20 ailesinde Google Lens‘e rakip HiVision sisteminin de yer aldığı belirtiliyor. Bu sistem kamera ve yapay zeka kullanarak çevredeki objeleri tanıyabiliyor / tanımlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro yıla damgasını vuracak

İki model de ortak olarak gücünü Kirin 980 işlemciden alıyor. Detaylı RAM ve depolama miktarlarına burada yer verdiğimiz telefonlar, gerçekten 2018’in en önemli modelleri arasında başı çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Opera’nın Android ve iOS için kullanımda olan yeni tarayıcısı