reklamı kapat

POPÜLER

Samsung kablosuz şarj

Samsung’dan kullanıcıları çok memnun edecek kablosuz şarj hamlesi

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon tarafında artık farklı bir strateji izliyor. Bu strateji kablosuz şarj tarafına da yansıyacak gibi duruyor.

Artan fiyatlar nedeniyle kişiler artık amiral gemisi akıllı telefonlara ulaşamıyor. Bu durum sadece Türkiye değil dünya genelinde böyle karşımıza çıkıyor. Bunun sonucunda da telefon satışları ciddi şekilde düşüyor. İşte bu yüzden Samsung artık orta ve giriş seviyesi modellere hiç olmadığı kadar önem veriyor. Firma geçtiği yeni strateji ile üst seviyeye özel kıldığı özellikleri giriş ve orta seviye modellere getiriyor. Bunun başlangıcını üç arka kameralı Galaxy A7 ile yapan firma, kablosuz şarj teknolojisini de orta seviyeye getirme planları yapıyor. Bunun başlangıcı ise kısa süre sonra tanıtılacak 15 euro fiyat etiketine sahip kablosuz şarj cihazıyla olacak deniyor. Bu cihazın kablosuz olarak şarj edilebilecek gelecek “Galaxy A ve Galaxy J” serisi telefonlara işaret ettiği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, kablosuz şarj kullanımı konusunda öncü firmalardan

Bu gerçekten faydalı özelliğin orta seviye modellere de gelecek olması güzel görünüyor. Şu an birçok firma sadece üst düzey modellerine bunu koyuyor. Atılması planlan bu yeni adım, amiral gemisi ile orta seviye aradaki farkı ciddi oranda kapatacak gibi görünüyor. Orta seviye işlemcilerin ulaştığı performans nedeniyle artık çoğu kişinin amiral gemilerine ihtiyacı bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Razer’dan sesi hissettiren kulaklık