reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo bilgisayar

Türkiye’de bilgisayar pazarının lideri bu sene de değişmedi

Lenovo bilgisayar modelleriyle, 2018 yılının ilk yarısında elde ettiği sonuçları basınla paylaştı. Firma Türkiye’de PC ve dizüstü bilgisayar pazarında lider konumunu koruyor.

Yakın zamanda incelediğimiz Lenovo bilgisayar modeli Legion Y530‘un ardından bugün gerçekleşen basın toplantısında firmanın Türkiye pazarındaki yerine ilişkin detaylı bilgiler edinme fırsatı elde ettik. Firmanın toplantıda konuşma yapan Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, firmanın hem dünyada hem de Türkiye’de karlılık ve pazar payları açısından büyümesinin istikrarlı ve sağlıklı bir şekilde sürdüğünü kaydetti. Toplantıda paylaşılan rakamlara göre firmanın global geliri bu dönem 11,91 milyar dolar olarak kaydediliyor. Geçtiğimiz yıl aynı dönemle kıyaslandığında, yüzde 19’luk bir büyüme görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de pazar lideri

Tabii bizi Türkiye’deki durum daha çok ilgilendiriyor. Hantaloğlu’nun paylaştığı verilere göre firma, 2017 yılının ilk 6 ayına oranla Türkiye’de PC pazarında adetsel olarak yüzde 14, cirosal olarak yüzde 29 oranında büyüme göstermiş durumda. Bu kapsamda 2018 yılı ilk yarısında yüzde 25,1’lik pazar payı ile Lenovo bilgisayar modelleri PC pazarının lideri oldu. Dizüstü bilgisayar pazarında da firma liderliğini yüzde 29’lık pazar payı ile 2018’in ilk 6 ayında devam ettiriyor.

Toplantıda firmanın yeni ve gelecek ürünlerinden de bahsedildi. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Legion Y530 modelini incelemiştik. Bunun yanı sıra biraz daha güçlü özelliklerle Legion ailesinin Y730 modeli de kullanıcılarla buluşuyor. Lenovo bilgisayar kataloğunu da geliştirirken önümüzdeki dönemlerde masaüstü kasa modellerinin de kullanıcıların beğenisine sunulacağını müjdeledi.

İlginizi çekebilir

Microsoft Office 365 kullanıcı deneyimi