reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 Plus ve samsung galaxy note 8

iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8 kablosuz şarj testinde karşı karşıya [Video]

Yakın gelecekte yoğun olarak kullanacağımız teknolojilerden biri de kablosuz şarj teknolojisi. Amiral gemisi modellere eklenen bu özellik dış mekanlarda akıllı telefon kullanıcılarının işini fazlasıyla kolaylaştıracak.
Şarj cihazı taşıma derdine de son verecek gibi görünüyor. Bu teknolojiye yer veren yeni modeller arasında iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8‘i görüyoruz.

Hazırlanan karşılaştırma videosu iki cihazın kablosuz şarj hızını gözler önüne seriyor. Öncelikle belirtmekte yarar görüyoruz, iPhone 8 Plus’ın pil kapasitesi 2675 mAh, Samsung Galaxy Note 8’in ise 3500 mAh. Normal koşullarda iPhone 8 Plus’ın çok daha hızlı şarj olması gerekiyor. Fakat şimdiye kadar karşılaştığımız test videoları şarj hızının hiç beklediğimiz gibi olmadığını ortaya koymuştu. Kablosuz şarj testi için her iki telefonun da şarjı yüzde 1’e indiriliyor. Cihazlar uçak moduna alınıyor ve öneriler kablosuz şarj cihazları tercih ediliyor. Kablosuz şarj işleminin ilk 15 dakikasında iPhone 8 Plus yüzde 10, Note 8 ise yüzde 11 seviyesine ulaşıyor. İlk yarım saatte ise durum yüzde 18’e yüzde 20 şeklinde ilerliyor. Şarj devam ettikçe Samsung Galaxy Note 8 Plus arayı açmaya başlıyor.

iPhone 8 Plus şarj hızı düşüyor

Diğer örneklerde de gördüğümüz üzere iPhone 8 Plus’ın şarj hızı yüzde 97’den sonra ciddi oranda düşüyor. Galaxy Note 8’in yüzde 100 şarjı görmesi 3 saat 33 dakika sürüyor. iPhone 8 Plus’ın şarjının tamamlanması ise 3 saat 54 dakika sürüyor. Danny Winget‘in gerçekleştirdiği test videosunu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.