reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 hızlı şarj testinde karşı karşıya [Video]

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın satışa sunulmasıyla birlikte test videoları da birer birer gün yüzüne çıkıyor. Haberimize konu olan son videoda iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 hızlı şarj testinde karşı karşıya geliyor. Üstelik testin galibi farkını açık ara ortaya koyuyor!

Hızlı şarj testine başlamadan önce her iki telefonun pili yüzde 1 seviyesine düşürülüyor. Ardından GPS, kablosuz internet, bluetooth kapatılıyor. iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 aynı anda şarj olmaya başlıyor. Bizler de süreyi kronometre üzerinden takip edebiliyoruz.

İlk 30 dakikanın ardından iPhone 8 Plus yüzde 49, Galaxy Note 8 ise yüzde 38 seviyesine ulaşıyor. Böylece Apple’ın yeni modelinin hızlı bir başlangıç yaptığını görüyoruz. Bir saatlik sürenin tamamlanmasının ardından iPhone 8 Plus yüzde 82, Galaxy Note 8 ise yüzde 75 şarja ulaşıyor. 1 saat 20 dakikanın sonunda ise Galaxy Note 8’in hız kazandığını görüyoruz. Her iki telefon da yüzde 93 şarj seviyesinde görünüyor. Test videosu bu noktadan sonra heyecanlı bir hal alıyor. Samsung Galaxy Note 8 şarj hızıyla liderliği ele geçiriyor. 1 saat 39 dakikanın sonunda da yüzde 100 şarj oluyor. Böylece hızlı şarj testinin galibi belli oluyor. iPhone 8 Plus ise yüzde 90 sınırını geçtikten sonra fazlasıyla yavaşlıyor. Uzun süre yüzde 97 seviyesinde takıldıktan sonra şarj işlemi 2 saat 5 dakikada tamamlanıyor.

iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8’in hız şarj testinde karşı karşıya geldiği videoyu haberimizin başlangıcında bulabilirsiniz.