reklamı kapat

POPÜLER

Piyasayı hareketlendiren iddia; Land Rover premium bir sedan hazırlığında!

Halihazırda ürün gamına yeni ürün eklemek için çalışmalar gerçekleştiren Land Rover, Jaguar ortaklığıyla hem elektrikli hem de binek otomobil sınıfına dahil olabilir.

Lamborghini, Rolls-Royce ve Bentley. İngiltere ve İtalya’nın en prestijli markalarını son dönemlerde bir araya getiren şey SUV sınıfı oldu. Premium sınıfın yanı sıra Lamborghini gibi bir egzotik otomobil üreticisini bile kendisine çekmeyi başaran bu sınıfın son üyesi olarak artık Rolls-Royce’un Cullinan modeli bekleniyor. Bu zamana kadar istisnasız şekilde binek sınıftan başlayan bu eğilim süreci, görünüşe göre Land Rover‘ın hamlesiyle ilk kez ters yöne dönecek. Kaynaklardan gelen bilgilere göre elektrikli bir sedan üretmek isteyen Land Rover, premium sınıfta yer alacak olan modeli Road Rover markasıyla kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Jaguar ortaklığıyla geliştirileceği söylenen modelle ilgili şu anda masada görünen detaylar arasında piyasaya sunulmasının planlandığı tarih, menzil ve altyapı bilgileri var. 2019 yılı için planlanan modelin Jaguar XJ ile aynı altyapıya ve Mercedes S-Serisi standartlarında detaylara sahip olacağı söylenirken, dört tekerlekten çekiş sistemiyle en az 480 kilometre menzil vadedeceği şimdilik satılara yansıyan parçalar arasında. 50’lili yıllarda Rover altyapısını kullanarak yine benzer bir projeyi hayata geçirmek isteyen Land Rover’ın o dönem rafa kalkan projesinin bu sefer gerçek olup olmayacağınıysa önümüzdeki süreç göstercek. Jaguar’ın Formula E‘ye yaptığı yatırım ve Ar-Ge’den fazlasıyla faydalanma imkanı olan Land Rover’ın üreteceği bir sedan modelin sınıfına yeni bir soluk getireceğine hiç şüphe yok. Bekleyip göreceğiz.

Sizce Land Rover bir sedan otomobil üretmeli mi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...