reklamı kapat

POPÜLER

Range Rover Sport PHEV
Range Rover Sport PHEV
Range Rover Sport PHEV

Elektriğin kudreti; Range Rover Sport PHEV

Range Rover Sport PHEV, sahip olduğu alt yapısı sayesinde genlerindeki off-road yeteneğini korurken, hem ekonomi hem de performansı bir arada sunmayı başarıyor.

Güçlü ve çevik yapısıyla 45 derece eğimli arazileri dahi rahatlıkla tırmanabilen Sport PHEV, 2.0 lt PHEV 404 BG hibrit ve 2.0 lt 300 BG benzinli motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Yüksek beygir gücünü, üstün yol tutuşu ve ekonomik tüketim değerleriyle birleştiren model, Çin’deki efsanevi Cennet Kapısı’nın (Heaven’s Gate) 999 basamaklı merdivenini tırmanan ilk otomobil olma özelliğine de sahip. Dört silindirli, 2.0 litre hacmindeki 297 BG’lik benzinli motorla birlikte çalışan 107 BG gücündeki elektrikli motor, Sport PHEV’e toplamda 404 BG’lik bir güç ve 640 Nm tork sağlayarak üst düzey performans ve düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Model, EV modu sayesinde 50 km boyunca %100 elektrikli olarak kullanılabiliyor. Araç, 0-100 km/s hızlanmasını 6.7 saniyede tamamlarken, 100 km’de ortalama 2.8 litrelik yakıt tüketim değeri sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Range Rover SV Coupe iptal etmişti

SV Coupe projesi maalesef iptal edildi. Land Rover bu kadar maliyetli yeni bir araç üretmek yerine, hazırda ürettiği Discovery gibi modellerine yatırım yapmayı tercih etti. Başta sadece 999 adet üretilmesi planlanan model 5.0 litre V8 bir motor kullanacaktı.Yetkiler tarafından yapılan açıklamada; ”Range Rover SV Coupé’nin üretime geçmeyeceğini müşterilerimize bildirmek zor bir karardı. Fakat Land Rover bunun yerine kaynaklarını ve yatırımlarını dünya çapındaki gelecek nesil ürünlerine odaklamak zorunda.” ifadeleri kullanıldı. Kim bilir, belki iki kapılı bir Velar planları vardır.

İlginizi çekebilir

Yeni Range Rover Sport HST iddialı geliyor