reklamı kapat

POPÜLER

Range Rover Sport PHEV

Range Rover Sport PHEV’in Cennetin Kapısı’na “nefes kesen” tırmanışı [Video]

Çin’in Tianmen Dağı’nın üzerinde oturan doğal bir kaya kemeri olan Cennetin Kapısı, bu sefer göz alıcı rengiyle dikkatleri üzerine çeken Range Rover Sport PHEV modeline ev sahipliği yaptı. Önemli bir deneme için çıkılan yerde büyük bir de ilke imza atıldı.

Range Rover Sport PHEV (Hibrit versiyon), “Dragon Challenge” kapsamında Sauron’un gözüne benzetilen Cennetin Kapısı’na çıkan ilk otomobil oldu. Panasonic Jaguar yarış takımının sürücüsü Ho-Pin Tung tarafından kontrol edilen otomobil, tam 999 basamaklı merdiveni sorunsuz şekilde çıkmayı başardı. Tam 45 derecelik açıda ve düz olmayan bir zeminde gerçekten çok büyük bir başarı elde eden otomobil, en zorlu şartlara hazır olduğunu bir kez daha kanıtladı. Formula 1, Formula E tecrübesi ve 24 saatlik Le Mans zaferinin bu deneyimin yanında hiçbir şey olmadığını belirten Ho-Pin Tung, başarıya inanılmaz sevinmiş görünüyor. Bir yerde hayatını riske atarak bu denemeye çıkan sürücü, denemenin başında gerçekten oldukça stresli duruyor. Bu deneme öncesi sürücü ve araç 99 dönüşlü “Dragon” yolunu da geçiyor. Bu yol inanılmaz zorlu ve tehlikeli yapısıyla biliniyor.

Range Rover Sport PHEV
Range Rover Sport PHEV
Range Rover Sport PHEV
Range Rover Sport PHEV
Range Rover Sport PHEV
Range Rover Sport PHEV
Range Rover Sport PHEV
Range Rover Sport PHEV

Elektriğin gücü adına “Range Rover Sport PHEV”

2017 Ekim ayında lanse edilen otomobil, hem benzinli hem de elektrikli iki motor üzerine kuruluyor. Toplamda 640 nm tork üretebilen otomobil, gücünü yere sekiz ileri ZF otomatik vites ile aktarıyor. 0’dan 100 km/s hıza sadece 6.7 saniyede çıkabilen araç, sadece elektrik motoruyla 50 km kadar yola yapabiliyor. Bu motorla saatte 137 km hız yapabilen dev spor otomobil, 13.1 kWh lityum iyon piliyle geleceğe hibrit bir yaklaşım sunuyor.