reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti Chiron VAN

Bugatti, Porsche, BMW, Alfa Romeo ve daha fazlası; süper spor otomobiller VAN olsaydı nasıl görünürdü?

Bağımsız bir otomobil tasarımcısı tarafından gerçekleştirilen projeler arasında bazı parçalar, gerçekten “keşke” dedirtmeyi başarıyor.

Her geçen gün limitlerini bir adım daha yukarıya taşıyan süper spor otomobillerin geleceğin için de artık elektrikleşme süreci konuşulmaya başladı. Önümüzdeki on yıl içerisinde birçok geleneksel üreticinin yaptığı gibi benzer plana başvuracak olan Ferrari, Bugatti ve Lamborghini için bile artık değişim çanları çok güçlü çalıyor. Bu tartışmaların var olduğu ortamda bir diğer açıdan baktığımızda isebu üreticilerin SUV modellerine yöneldiği görüyoruz. Lamborghini Urus ile başlayan ve Ferrari, Lotus, Rolls-Royce gibi markaların geliştirme süreci içerisinde olduğu bu furyaya bağımsız bir tasarımcı tarafından çok farklı bir çerçeveden bakış açısı getirildi. Bu markalar için düşünülen sınıf ise VAN oldu.

Sırıtmayan yüzler

Nikita Aksyonov isimli bağımsız otomobil tasarımcısı tarafından gerçekleştirilen VAN projelerinin odağında normal şartlarda akıllara gelmeyecek markalar var. Listeye baktığımızda Bugatti, Porsche, BMW, Alfa Romeo, Audi, Subaru, Lexus, Infiniti ve Skoda‘nın en güncel yüzleriyle hayallerdeki yol arkadaşı olmaya aday araçlara dönüştüğünü görüyoruz. Günümüzde var olan modellerin yanı sıra BMW ve Lexus’un en yeni konsept projelerinden faydalanarak tasarlanmasının ayrıca ilgi çekici olduğunu söylemeden geçmeyelim. Siz de projeler arasından en beğendiğinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.