reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Sian LEGO Technic

Nefes kesen detaylarıyla Lamborghini Sian LEGO Technic ile tanışın

Aileye katılan son parça olarak karşımıza çıkan Lamborghini Sian LEGO Technic, Bugatti Chiron’dan daha uğraştırıcı bir set olacak gibi görünüyor.

Gerçek meraklıları için nirvana projelerin merkezinde dönen LEGO Technic projelerine bir yesini daha eklendi. Bugatti ve Porsche gibi örneklerin ardından setin süper otomobil serisine dahil olan Lamborghini Sian, teknik detaylarıyla gerçeğini aratmayacak mekanik parçalara sahip. LEGO ile Lambo arasında gerçekleştirilen ortaklığın ardından resmi olarak raflardaki yerini alacak olan model 1:8 ölçekli olarak karşımıza çıkıyor. Tamamlandığında 60 santimetre uzunluğunda, 25 santimetre genişliğinde ve 9 santimetre yüksekliğinde olan Lamborghini Sian LEGO Technic, kutu tasarımıyla da kendisine hayran bırakıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Sian LEGO Technic projesi hakkında bilmeniz gerekenler

Kullanılan yeşil rengi de birebir şekilde gerçek versiyonda kullanılan ile aynı kodda olan modelin toplamda 3.696 parçadan oluştuğunu görüyoruz. Bu değerin aynı seride sunulan Bugatti Chiron’dan daha fazla olduğunu da yeri gelmişken belirtmek gerekiyor. Modelin altyapısında biraz önce de bahsettiğimiz gibi pek çok aktif parçalar var. Arka kanat ve direksiyon kutusu bunlar arasında öne çıkıyor. Yine serinin en sevdiğimiz detaylarından birisi ola motorun aktarımı da burada başarılı. Sian’da sunulan V12 motorun bir kopyası da meraklılarını bekliyor. Normal şartlarda vergiler hariç 2 milyon eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Sian’a sahip olmanın bu setle daha ulaşılabilir olduğuna hiç şüphe yok. Setin yurt dışında 349 dolara satışa sunulması bekleniyor. Satışlar resmi mağazalarda ve web sitesinde 1 Haziran’da başlarken, tedarikçiler içinse 1 Ağustos’tan itibaren küresel pazara sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR