reklamı kapat

POPÜLER

3.600 parça ve eşsiz detaylarla geldi; karşınızda LEGO Technic Bugatti Chiron [Video]

Son dönemin en başarılı projelerinden birisi olan LEGO Technic Bugatti Chiron, fiyat olarak biraz üzse de detaylarındaki incelik meraklılarını fazlasıyla memnun edecek.

Uzun bir süredir merakla beklediğimiz LEGO Technic Bugatti Chiron projesi, genç-yaşlı fark etmeksizin tüm otomobil meraklılarını bir araya getirecek eşsiz bir set olarak bugün itibarıyla karşımızda duruyor. Tanıtımıyla birlikte yurt dışı satışlarına da başlanıldığı duyurulan 1:8 ölçekli modeli bütünlüğe kavuşturan detayların inceliği ise kesinlikle görmeye değer. Toplamda 3.600 parçayı bulan projenin ebatlarına baktığımızda 14 santimetrelik yükseklik, 56 santimetrelik uzunluk ve 25 santimetrelik genişlik değerlerinde olduğunu görüyoruz. Yeterince büyük olduğunu söyleyebileceğimiz Chiron’un aktif arka kanat ve motordan gövdeye olan entegrasyon detayları işin fantastik boyutunu ciddi oranda artırıyor.

Fiyatları da belli oldu

Setin öne çıkan detaylarından bahsetmeden önce merak edilen bir diğer nokta olan fiyatlardan bahsedelim. LEGO tarafından fiyatlar bölgelere göre değişiklik gösteriyor. Amerika’da 350 dolar, Kanada’da 400 dolar, Fransa’da 400 euro, Almanya’^da 370 euro ve İngiltere’de 330 sterlinlik etiket fiyatlarının şu aşamada öne çıktığını söyleyebiliriz. Günümüz itibarıyla Türkiye için bir tahmin yapmak gerekirse, 1.700 TL‘nin altında bir çıkış fiyatı görmenin pek mümkün olmadığı da ortada. Sipariş sürecinin ardından 1 Agustos’tan itibaren mağazalardaki yerini alacak olan LEGO Technic Bugatti Chiron’un her bir örneğinde kendine has seri numarası bulunacak. Chiron’u özel yapan parçalardan birisi olan W16 motorun piston hareketlerine kadar detaylarıyla işlendiği sette, 8 ileri değerli şanzıman kutusu, aktif arka kanadı üst hız konumuna getirmek için kullanılan bir hız anahtarı ve aksesuar niteliğinde çantasını barındırıyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri projenin fotoğrafları ve tanıtım videosuyla baş başa bırakalım.