reklamı kapat

POPÜLER

Merakla beklediğimiz “parçalanabilir” Bugatti Chiron için geri sayım başladı

Aradan geçen üç aylık zaman diliminin ardından kendisinden ilk resmi detayı aldığımız Bugatti Chiron LEGO Technic projesi artık önümüzde.

2017 yılında Koenigsegg ile girdiği rekor rekabetiyle bizlere bir şölen izlettiren Bugatti‘nin geride bıraktığımız şubat ayı içerisinde LEGO ekibinin yeni projesinde başrol alacağını öğrendik. Chiron tabanlı olarak hayata geçirileceği duyurulan projenin üzerinden geçen habersiz zaman diliminin ardından nihayet örtülü de olsa yeni bir detay karşımızda duruyor. LEGO Technic rozetiyle meraklılarıyla buluşacak olan set için artık elimizde net bir tanıtım tarihi var. Henüz satışıyla ilgili detayların paylaşılmadığı projenin tanıtımı içinse çok fazla beklememiz gerekmeyecek. Bunun için takvimlerimizi 1 Haziran‘a kurmamız yeterli.

Detaylardaki beklentiler

Şu aşamada setle ilgili elimizde çok fazla detay olduğunu söylemek biraz zor. LEGO’nun Facebook hesabından tek kare görsel eşliğinde paylaştığı fotoğrafta jantlar ve Chiron’un genel karakteristik çizgileri belirginliğini koruyor. İşin içerisinde Technic logosu olduğu için aslında en büyük beklentimiz detaylarda olacak. Nitekim meraklılarının da hatırlayabileceği üzere bu seride motordan başlayıp aktarma organlarına kadar üst seviye bir gerçekçilik söz konusu. 2.500 parçanın üzerinde olması beklenen Bugatti Chiron’ın fiyat olarak da 300 doların üstünde olacak gibi gözüküyor. Detayları LOG.co.mtr üzerinden takip edebilirsiniz.