reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Sian LEGO

Lamborghini Sian, orijinal boyutlarıyla LEGO olarak baştan yaratıldı [Video]

 - Güncelleme: 08 Haziran 2021 21:53

LEGO’nun gerçek dünya boyutlarıyla hayata geçirdiği otomobil ailesine eklenen Lamborghini Sian, nefes kesen detaylarıyla orijinale taş çıkartıyor.

LEGO’nun gönüllerimizi kazanan Technic serisi üzerinden karşımıza çıkarılan otomobil setleri son yıllarda boyutlarını aşarak gerçek dünyaya taşınıyor. Bugatti Chiron ve Honda Civic Type R gibi birbirinden farklı modellerin 1:1 boyutlarında LEGO olarak hayata geçirilme furyasına 2021 yılı itibarıyla yeni bir süper otomobil dahil oldu. Kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen Lamborghini Sian projesi, 400 bin adedi geçen parçayla gerçek modele referans olacak şekilde baştan yaratıldı. Projenin detayları kadar, 8.660 saatlik çalışma saati de takdir edilesi bilgiler arasında.

Lamborghini Sian LEGO dünyasına üretim modelinden taviz verilmeden taşındı

Sian rozeti aslında LEGO dünyasına çok da yabancı değil. Geçtiğimiz yıl Technic serisi altında detaylı bir seti de satışa sunulan modeli, gerçek ebatlarıyla görmek şüphesiz çok daha etkileyici. LEGO ekibinin bu projeyi yaratırken temelini oluşturduğu bal peteği formu da daha önce görmeye alışık olmadığımız bir yapıyı beraberinde getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelin tamamlanan son ebatlarına baktığımızda 4.980 milimetre uzunluk, 2.101 milimetre genişlik ve 1.133 milimetre yükseklik değerlerine sahip olduğunu görüyoruz. Üretilen gerçek modelle paralellik gösteren bu değerlerin en büyük farkı ise LEGO projesinin 2.200 kilogram gibi bir ağırlığına sahip olması. 1:1 LEGO Sian’ın dış tasarım kadar koltukları, direksiyonu ve kontrol panelleriyle kokpitte de orijinalden taviz verilmeyen detaylara sahip.