reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini

Lamborghini’den iki adet V12 motora sahip nefes kesen süper yat

Dünyanın en özel otomobil modellerine imzasını atan Lamborghini, bu sefer bir ortaklığın meyvesi olan 4 bin beygirlik nefes kesici süper yat ile karşımızda.

Lamborghini imzalı otomobil modelleri tam anlamıyla hayalleri süslüyor. Ancak firmanın araçlarına hem tasarımları, hem de güçleri hem de fiyatlarıyla çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Şimdi ise karşımızda Lamborghini’nin imzasını taşıyan bir deniz aracı yer alıyor. The Italian Sea Group ortaklığında geliştirilen sayfada gördüğünüz lüks yat, 2020 Lamborghini Sian FKP 37‘den ilham alan bir tasarım harikası. Firmanın kışkırtıcı çizgilerini denize taşıyan (Özellikle kıç kısmında) bu araç, gerçek Lamborghini‘lerin kokpit tasarımını da benimsiyor. Bu inanılmaz aracın merkezinde ise toplam tam 4 bin beygir (2.000 x 2) güç sunan iki adet V12 motor yer alıyor. Gövdesinin firmanın otomobilleri gibi tamamen karbon fiber kullanılarak üretildiği aktarılan yat, yaklaşık 20 metre uzunluğunda ve toplam 24 ton ağırlığında. Maksimum 60 knot hıza çıkabildiği aktarılan Lamborghini süper yat, kesinlikle son dönemde gördüğümüz en dikkat çekici deniz araçları arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İtalyan estetiği ile gücünü bir araya getiren Lamborghini imzalı süper yattan 63 adet üretilecek

İlk beş modelin de 2021‘de sulara çıkacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu özel yatın net satış fiyatı ise henüz açıklanmıyor. Ancak burada bir kaç milyon dolarlık bir etiketin olacağı düşünülüyor.

Güncelleme: Fiyat daha sonra tam 3.4 milyon dolar olarak açıklandı..

İlginizi Çekebilir

Firmanın yakında gelecek V12 yarış aracı