reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini SCV12

Lamborghini SCV12, “çığlık atan” sesiyle piste çıktı [İzle]

Dünyanın en özel otomobil modellerine imzasını atan Lamborghini‘nin yaklaşan 830 beygirlik V12 motorlu canavarı Lamborghini SCV12 piste çıktı.

Biliyorsunuz uzun süredir Lamborghini‘den Ferrari FXX-K ve McLaren Senna GTR karşısına çıkarılacak bir yarış / pist odaklı otomobil yolda haberleri gündeme geliyor. İşte bu araç için artık son adımlar atılıyor. Şimdilik direkt olarak Lamborghini SCV12 ismiyle karşımızda çıkan bu pist canavarı, firmanın şimdiye kadar ürettiği en güçlü V12 motor üzerine kuruluyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 830 beygir güç sunan ve firmanın yarış departmanı Squadra Corse ortaklığında geliştirildiği aktarılan V12 motor, yayımlanan yukarıdaki yeni videoda da dinleyebileceğiniz gibi özel egzoz sisteminin de etkisiyle adeta çığlık atıyor. Tam bir eski nesil Formula 1 aracı sesi sunan SCV12, aktarıldığı kadarıyla arkadan itişli ve gücü altı ileri sıralı vites kutusuyla yola aktarıyor. Şimdilik tasarımı gördüğünüz kamuflaj ile gizlenen araç, buna rağmen kışkırtıcı çizgisini açık şekilde gösteriyor. Özel geliştirilen “slip” Pirelli lastikler üzerinde yol alan Lamborghini SCV12, her açıdan en üst seviye performansa odaklanan parçalar taşıyor. Arkasında devasa bir rüzgarlık yer alan ve GT3 yarış araçlarından daha çok yere basma kuvvetti ürettiği aktarılan SCV12, elbette tamamen karbon fiber bir şase üzerinde oturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini SCV12 gerçekten çok heyecan uyandırıyor

Bu süper otomobilin herkese hitap etmediği açık şekilde görülüyor. Sadece 40 adet üretileceği yönünde bilgiler gelen bu pist canavarı, maalesef sadece oyunlarda kullanabileceğimiz araçlar arasında yer alıyor. Bu aracın sesini canlı olarak da dinlemek isterdik…

İLGİLİ HABERLER