reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini SCV12
Lamborghini SCV12

V12 motorlu Lamborghini SCV12 işte tam da böyle görünüyor

Lamborghini‘nin yaklaşan 830 beygirlik V12 motorlu canavarı Lamborghini SCV12, tasarımsal olarak netlik kazanmış durumda.

Ferrari FXX-K ve McLaren Senna GTR karşısına çıkarılacak bir yarış / pist odaklı otomobil olan Lamborghini SCV12, biliyorsunuz henüz kamuflajsız şekilde görüntülenmiş değil. Ancak bir Instagram kullanıcısı dijital ortamda bu kamuflajı kaldırmayı başarmış durumda. Görebileceğiniz üzere SCV12 gerçekten kışkırtıcı bir tasarıma sahip. Trafiğe çıkmayacağı için standart far sistemi bulunmayan araç, gerçekten büyük bir rüzgarlık taşıyor ve keskin çizgileri yuvarlak hatlar ile güzel bir şekilde harmanlıyor. Bu aracın en önemli özelliği ise tasarım değil firmanın şimdiye kadar ürettiği en güçlü V12 motor üzerine kuruluyor olması oluyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 830 beygir güç sunan ve firmanın yarış departmanı Squadra Corse ortaklığında geliştirildiği aktarılan V12 motor, sayfanın altındaki videoda dinleyebileceğiniz üzere harika bir sese sahip. Daha önce de söylediğimiz üzere tam bir eski nesil Formula 1 aracı sesi sunan Lamborghini SCV12, bildiğimiz kadarıyla arkadan itişli ve gücü altı ileri sıralı vites kutusuyla yola aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini SCV12 gerçekten çok heyecan uyandırıyor

Sadece 40 adet üretileceği yönünde bilgiler gelen bu pist canavarı, özel geliştirilen “slip” Pirelli lastikler üzerinde yol alıyor ve her açıdan en üst seviye performansa odaklanan parçalar taşıyor. Arkasındaki devasa rüzgarlık ile GT3 yarış araçlarından daha çok yere basma kuvveti ürettiği aktarılan SCV12, tahmin edebileceğiniz üzere tamamen karbon fiber bir şase üzerine kuruluyor.

İlgili Video