reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini SCV12

Canavar geliyor; Lamborghini SCV12 için heyecan dorukta

Lamborghini‘nin yaklaşan 830 beygirlik V12 motorlu canavarı Lamborghini SCV12 için yeni görsel yayımladı. Model için heyecan artıyor.

Bildiğiniz üzere Ferrari FXX-K ve McLaren Senna GTR gibi yarış odaklı süper araçlar karşısına çıkarılacak Lamborghini SCV12, çok ama çok yakında resmi olarak görücüye çıkıyor. Firmanın yukarıdaki yeni görsel ile bir kez daha gündeme getirdiği araç, gerçekten kışkırtıcı bir tasarıma sahip. Daha önce de söylediğimiz gibi trafiğe çıkmayacağı için standart far sistemi bulunmayan araç, arkasında gerçekten oldukça büyük bir rüzgarlık taşıyor ve keskin çizgileri yuvarlak hatlar ile güzel bir şekilde harmanlıyor. Lansman rengi açık yeşil olacak gibi görünen SCV12, firmanın şimdiye kadar ürettiği en güçlü V12 motor üzerine kuruluyor. 830 beygir güç sunan ve firmanın yarış departmanı Squadra Corse ortaklığında geliştirildiği aktarılan bu V12 motor, sayfanın hemen altındaki videoda dinleyebileceğiniz üzere harika bir sese sahip. Adeta bir eski nesil Formula 1 aracı sesi sunan Lamborghini SCV12, sınırlı sayıdaki detaylara göre arkadan itişli ve gücü altı ileri sıralı vites kutusuyla yola aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini SCV12 tam bir “canavar” olarak geliyor

Sadece 40 adet üretileceği yönünde bilgiler gelen bu pist canavarı, özel geliştirilen “slip” Pirelli lastikler üzerinde yol alıyor ve her açıdan en üst seviye performansa odaklanan parçalar taşıyor. Arkasındaki devasa rüzgarlık ile GT3 yarış araçlarından daha çok yere basma kuvveti ürettiği aktarılan SCV12, karbon fiber bir gövde üzerine kuruluyor ve 100 km/s hıza 3 saniyede daha düşük bir zamanda ulaşabiliyor deniyor. Araç için bir satış fiyatı ise henüz verilmiyor.