reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini V12 motor sesi

İşte Lamborghini imzalı 830 beygirlik V12 motorun sesi [Dinle]

Dünyanın en özel otomobil modellerine imzasını atan Lamborghini, 830 beygirlik V12 motorunun sesi için kısa bir video yayımladı.

Urus SUV modeliyle satış adetleri açısından büyük bir başarı yakalayan Lamborghini, elbette hiper otomobil tarafından çekilmiş değil. Firmadan çok yakında Ferrari FXX-K ve McLaren Senna GTR karşısına çıkarılacak bir yarış / pist odaklı otomobil geliyor. Şimdilik aşağıdaki görseli haricinde aşırı detayın olmadığı model, performans konusunda sınırları zorlamaya geliyor. Bu performansın arkasında ise tam 830 beygirlik V12 motor yer alıyor. Firmanın yarış departmanı Squadra Corse ortaklığında geliştirildiği aktarılan bu V12 motor, yukarıdaki videoya göre etkileyici bir ses üretiyor. Şimdilik çok kısa olan video, yine de yüksek ihtimalle 6,5 litrelik motorun işitsel açıdan da oldukça doyurucu olacağını gösteriyor. Zaten bir V12 motordan da daha altı kesinlikle beklenmiyor. Canlı olarak dinleme şansımızın çok ama çok az olduğu bu yarışa özel Lamborghini, otomobil dünyasında kısıtlı bir kitleye hitap etmesine rağmen büyük merak uyandırıyor.

Lamborghini V12 motor sesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini en son karşımıza Huracan Evo RWD ile çıkmıştı

Süper otomobil 5,2 litre V10 motoruyla ürettiği 610 beygir gücü, firmanın bu modele özel olarak hazırladığı “Performance Traction Control” sistemiyle arka aksa aktarıyor. 7 ileri çift kavrama otomatik şanzıman ile gelen model, taşıdığı motor-vites kombinasyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 3,3 saniyede çıkabiliyor. Son hızı 325 km/s olarak açıklanan Huracan Evo RWD‘nin açıklanan başlangıç fiyatı ise yaklaşık olarak 208 bin dolar seviyesinde yer alıyor.