reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Essenza SCV12
Lamborghini Essenza SCV12
Lamborghini Essenza SCV12
Lamborghini Essenza SCV12

Trafiğe çıkması yasak; karşınızda Lamborghini Essenza SCV12

Lamborghini‘nin çok uzun süredir gündeme olan hiper otomobil modeli Lamborghini Essenza SCV12 sonunda resmi olarak tanıtıldı.

Daha önce de söylediğimiz gibi Ferrari FXX-K ve McLaren Senna GTR gibi yarış odaklı süper araçlar karşısına çıkan Lamborghini Essenza SCV12direkt olarak pist kullanımına özel olarak hazırlanmış bir hiper otomobil modeli. Bu açıdan trafiğe çıkması yasak olan otomobil, yeşil lansman rengiyle gerçekten oldukça etkileyici görünüyor. Pist odaklı tasarlandığından aerodinamik açıdan özelleştirilmiş kışkırtıcı bir tasarımı bulunan araç, arkasındaki devasa rüzgarlık ile GT3 yarış araçlarından daha çok yere basma kuvveti üretiyor ve ciddi ağırlık avantajı getiren karbon fiber bir gövde üzerine kuruluyor. Essenza SCV12 daha önce de açıklandığı üzere firmanın şimdiye kadar ürettiği en güçlü V12 motora sahip. 830 beygir güç sunduğu ve firmanın yarış departmanı Squadra Corse ortaklığında geliştirildiği aktarılan bu V12 motor, sayfanın hemen altındaki videoda dinleyebileceğiniz üzere harika bir sese sahip. Bu gücü X-trac imzalı 6 ileri sıralı otomatik şanzıman ile yöneten pist canavarı, özel geliştirilen “slip” Pirelli lastikler üzerinde yol alıyor ve her açıdan en üst seviye performansa odaklanan parçalar taşıyor. Aracın aşağıda görebileceğiniz kokpitinde ise modern araçların hiçbir lüks parçası, büyük ekranlar ya da konfor unsurları yer almıyor. Burada direkt olarak bir yarış aracı kokpiti bizleri karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Essenza SCV12 kaça satılacak bilinmiyor

Sadece 40 adet üretileceği aktarılan bu pist canavarının yukarıda da dediğimiz gibi henüz resmi satış fiyatı verilmiyor. Ancak fiyatın tam 2 milyon dolar civarında olacağı düşünülüyor.