reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Enyaq

Skoda Enyaq için ilk kokpit detayları paylaşıldı

Elektrik gücünün son temsilcisi olarak grubun içerisine dahil olacak Skoda Enyaq, tanıtımı öncesinde çözülme sürecine kokpiti üzerinden devam ediyor.

Resmi tanıtım etkinliği 1 Eylül’de yapılması planlanan elektrikli Skoda Enyaq için çözülme süreci devam ediyor. Geleneksel Skoda ızgarasından esinlenen merkezi hava menfezlerine sahip çok katmanlı bir gösterge panosunun hakim olduğu iç mekan, 13 inçlik geniş bir ekranla geliyor. Enyaq aynı zamanda bir dijital gösterge dinamikleri ve artırılmış gerçeklik işlevlerine sahip yenilikçi bir baş üstü gösterge ekranı sunmaya hazırlanıyor. Aracın orta konsolunda ise kompakt boyutta vites seçim paneli de görünüyor. Depolama alanlarının da göründüğü dinamiklerde akıllı telefonlar için kablosuz şarj pedi de günümüz dinamiklerini karşılıyor. Aracın koltuk kılıfları da çevre dostu malzemelerden üretilecek.

Skoda Enyaq teknik özellikleri büyük oranda net

Grubun ortak platformu olarak kullanılan MEB üzerine geliştirilen model, arkadan veya dört tekerlekten çekiş, üç farklı pil boyutu, beş farklı güç versiyonuyla son kullanıcıya ulaştırılacak. Ford Mustang Mach-E’den tanıdık olan bu strateji sayesinde her bütçeden ve ihtiyaçtan kullanıcı kitlesine erişme hedefleniyor. Resmi kaynaklardan paylaşılan son bilgilere göre Enyaq’ın giriş seviyesi modelinde 55 kWh kapasiteli batarya sunulacak. Bununla birlikte 148 PS güç ve 340 kilometreye kadar menzil de bu paketle birlikte kullanıcıları bekliyor. İkinci sırada ise 62 kWh batarya, 180 PS güç ve 390 kilometre menzil kombinasyonu karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üçüncü basamakta yer alan paketle birlikte limitler 500 kilometre menzil 204 PS güce kadar yükseliyor. Dört tekerlekten çekişli versiyonların dahil olmasıyla birlikte çift elektrik motoru devreye giriyor. Burada güç değeri 265 PS’e yükselirken menzil 460 kilometrelerde seyrediyor. Ailenin zirve noktasında ise 306 PS güce sahip olan RS versiyonu 460 km sürüş menzili sunacak. 125 kW’a kadar şarj kapasitesi sunacak olan Skoda Enyaq, sadece 40 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 doluluk seviyesine getirilebilecek.