reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Enyaq iV

Skoda cephesinde Enyaq iV sonrası ikinci elektrikli yolda; işte ilk detaylar

Crossover çizgilerinde bir hatcback ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Skoda, Volkswagen ID.3’e alternatif bir projeyi asfalta indirecek.

Advertisement

Yeni nesil elektrik rekabetinde ilk hamlesini Enyaq iV üzerinden hayata geçiren Skoda, bu modeldeki dinamikleriyle beğeni toplamayı başardı. Teknik altyapıda Volkswagen grubundan bildiğimiz başarılı veriler sunabilen modelin, tasarım bazında vadettiği çizgiler ise başarı potansiyelini artırıyor. Süreç içerisinde farklı versiyonları da tanıtılan Enyaq iV için halihazırda Coupe gövde tipi üzerinde çalışan Çekyalı üretici, ailenin ikinci üyesiyle ilgili de mesajlar vermeye başladı. Autocar tarafından servis edilen detaylarda, Skoda’nın ikinci elektrikli modelinin Enyaq altında konumlanacak crossover niteliklerinde kompakt bir model olacağını görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda cephesinden ID.3’e kardeş geliyor

Modelle ilgili konuşulan detayların oldukça sınırlı olduğunu ilk aşamada söylemek mümkün. Marka tarafının temel odağı ise Enyaq’ta olduğu gibi geniş yaşam ve kullanım alanları. Ebatsal olarak Volkswagen ID.3’e yakın formlarda olacağını gördüğümüz Skoda’nın yeni elektrikli modelinin en büyük farklarından birisi crossover esintileriyle güçlendirilmiş tasarımı olacak. MEB platformu üzerine geliştirilmesini beklediğimiz aracın teknik altyapı konusunda ise ekonomik parçalar üzerine kurulması söz konusu. Tek elektrik motoru olarak satışa sunulacağına değinilen modeldeki temel fark menzil değerine etki edecek batarya seçenekleri olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Yeni Octavia çarpışma testi