reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Enyaq Sportline iV

Skoda Enyaq Sportline iV; elektrikli aileye performans havası

Sportif dinamiklerin hakim olduğu Skoda Enyaq Sportline iV, tasarım ve kokpitteki dokunuşlarıyla kullanıcıların dikkatini çekecek.

Skoda’nın yeni nesil elektrikli otomobil ürün gamının ilk temsilcisi konumunda olan Enyaq iV ile geçtiğimiz yıl içerisinde tanıştık. Volkswagen grubunun altyapısı üzerine şekillenen SUV modeli, iddialı tasarımının yanında rakamsal verileriyle de pazarda adından söz ettireceğinin sinyallerini vermişti. Kademeli olarak başlayan satış sürecinin ardından Skoda cephesinden şimdi de daha sportif ögeler barındıran yeni bir versiyon hamlesi geldi. 2021 model yılıyla aileye eklenen Skoda Enyaq Sportline iV, gövde üzerindeki sportif dokunuşların yanında düşürülen yükseklik değeriyle de agresif sürüş dinamiği vadediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Enyaq Sportline iV teknik özellikleri

Enyaq Sportline iV ile gelen dış tasarım dinamikleri arasında karartılmış paneller öne çıkıyor. Izgaranın çevresindeki çizgilerin siyah renkle daha baskın hissettirilmesi, tavan barı, arka tampon ve ebatları 20 ile 21 inç aralığında değişen jant tasarımları Sportline paketinin öne çıkanlar arasında. Versiyonun kokpit bölümünde hissettireceği en büyük fark ise özel olarak tercih edilen sportif koltuklar. Panellerde karbon fiber havası katan kaplamaları da bu değişim havasının ana unsurlarına yazabiliriz. Enyaq Sportline iV kullanıcılara üç farklı teknik nitelik üzerinden sunulacak. Giriş seviyesinde 180 PS güç, 310 Nm tork ve 400 kilometre menzil değerleri kullanıcıları bekliyor. Orta paketle birlikte rakamlar 204 PS güç, 310 Nm tork ve 520 kilometre menzil değerine yükseliyor. Ailenin zirvesinde ise 265 PS güç, 425 Nm tork ve 500 kilometrelik menzil değerleri kullanıcıları bekliyor olacak. Tüm versiyonların maksimum sürat değerinin 160 km/s ile sınırlı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Yeni Octavia çarpışma testi