reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Enyaq iV Coupe

Skoda Enyaq iV; resmi tanıtım sonrası Coupe versiyon da kameralara yakalandı

Skoda Enyaq iV için hazırlıkları gerçekleştirilen Coupe, SUV modelinin daha sportif çizgiler sunan versiyonu rolünü üstlenecek.

Geride bıraktığımız hafta tanıtımı gerçekleştirilen Skoda Enyaq iV, Çekyalı üreticinin yeni dönemindeki ilk elektrikli hamlesi olacak. Volkswagen ortaklığında geliştirilen MEB platformu sayesinde batarya ve güç seçeneği konusunda oldukça zengin bir ürün gamıyla kullanıcılarla bulacak olan model için gövde tipi konusunda da hızlı bir adım atılıyor. Tanıtımım üzerinden geçen sadece 1 haftalık sürecin ardından kamuflajlı olarak kameralara yakalanan Enyaq Coupe, SUV modelinin daha sportif çizgiler sunan versiyonu rolünü üstlenecek. Araç önden normal Enyaq ile aynı görünse de B sütunundan geriye doğru, aşağıya seyreden bir tavan çizgisiyle birlikte Coupe dinamiklerini içerisine alan hatlara sahip olacak. Bu formda arka stop lambası tasarımının da farklı olmasını bekliyoruz.

Skoda Enyaq iV Coupe

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Enyaq iV özelliklerinden öne çıkanlar

Açıklanan plana göre aracın giriş seviyesinde 55 kWh paketi ve bir adet elektrik motorunun bulunduğu bir kombinasyon olacak. Bu versiyonda 148 beygir güç, 220 Nm tork değerleri sunulurken performans verileri de 11,4 saniyelik 0-100 ve 160 km/s maksimum sürat olarak tabloya yansıyor. Kullanıcıları giriş seviyesinde 340 kilometrelik menzil değerinin de beklediğini özellikle belirtmek gerekiyor. Enyaq 50 olarak isimlendirilen giriş paketinin hemen ardında Enyaq 60 var. Burada elektrik motorunun dinamikleri bir üst noktaya taşınarak güç bazında 179 birim tork bazında ise 310 birim gibi değerler asfalta yansıtılacak. Motordaki bu artış 0-100 değerinin 8,7 saniyede tamamlanmasına olanak tanırken menzil değeri ise 390 kilometreye taşınacak. Enyaq’ın diğer merak ettiğiniz özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Skoda Laura; markanın yeni dijital asistanıyla tanışın