reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTag

Apple imzalı takip aksesuarı AirTags çok yakında geliyor

Apple tarafından uzun süredir beklenen AirTags isimli takip aksesuarı çok ama çok yakında geliyor. İşte bilinen önemli detaylar;

Tile benzeri Apple takip aksesuarı, hatırlarsınız iOS 13.2 kodlarına göre direkt olarak AirTags olarak ortaya çıkmıştı. İşte bu ürün gelen bilgilere göre seri üretime alınmış durumda. iPhone 12’leri de üretime aldığı aktarılan Apple, yeni iPhone’ları ve AirTags modelini ekim ayında lanse edecek gibi görünüyor. Son gelen bilgilere göre 15 Eylül etkinliği sadece iPad ve Watch Series 6’ya özel bırakılıyor. Peki bu ürün hakkında neler biliyoruz? Ürün söylendiği kadarıyla gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11 modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirTags modelinin gelmesi çok uzun sürdü

Apple’ın “günlük eşyalarınızı bir daha asla kaybetmeyin” diyerek tanımladığı ürün, yakındaki cihazlardan iCloud eşleştirmesi yapacak ve büyük ihtimalle ses de çıkarabilecek. GPS üstünden sürekli takip amacı bulunmayan aksesuar, konulduğu objeden uzaklaşıldığı zaman anlık olarak “unuttun” bildirimi alınmasına imkan tanıyacak.

İlginizi Çekebilir

Kamerası ses getiren iPhone 11 Pro Max