reklamı kapat

POPÜLER

Android 11

Android 11 işletim sistemi dağıtıma çıkmaya başladı

Android 10 işletim sisteminin üzerine gelecek Android 11 için tam sürüm dağıtımı bugün itibariyle başladı. İşte detaylar;

Google’ın yeni işletim sistemi Android 11, uzun süren beta sürecini sonlandırdı ve artık resmi olarak destekli cihazlara çıkmaya başladı. Avrupa, ABD ve Hindistan merkezli olarak birçok cihaza yavaş yavaş gelmeye başladığı aktarılan yeni sürüm, devrimsel olmasa da birçok kalemde burada yer verdiğimiz önemli yenilikler getiriyor. Kısa süre içerisinde kullanıma sunulacak iOS 14 öncesinde resmi dağıtıma başlayan Google, şimdi büyük yükü akıllı telefon üreticilerinin omuzlarına bırakıyor. Firmaların artık uzun süredir beta sürümler üzerinden test ettikleri Android 11’i satışa sundukları telefonlara uygun arayüzler ile beraber göndermesi gerekiyor. Ancak biliyorsunuz bu iş Android tarafında çok uzun sürüyor. Bu açıdan yeni Android sürümü konusunda kimsenin acele etmemesi gerekiyor ve güncelleme tarihleri her ülkeye bağlı olarak değişiyor. Halen Android 10 güncellemesi bekleyen cihazların olduğunu da unutmamak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 11 beta denemelerime birçok cihaz katılmıştı

Android 11 Beta 1 sadece Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL cihazlara yüklenebiliyordu. Ancak Xiaomi’nin dikkat çeken amiral gemileri Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro ve Türkiye’de satılan POCO F2 Pro modelleri de Beta’ya daha sonradan dahil edilmişti. Bu cihazların tam sürüme geçen ilk cihazlar olduğu / olacağı aktarılıyor.

İlgili Video