reklamı kapat

POPÜLER

Android 11

Android 11 ile kaldırılacak olmasıyla sevindiren limit

Android 10 işletim sisteminin üzerine gelecek Android 11 için şimdiden çıkan önemli bir detay. İşletim sisteminin eski bir limiti ortadan kalkıyor.

Google’ın 4GB video limiti işletim sistemi önemli yenilikleri bünyesinde barındırıyor. Birçok kalemde gelecek adımları atan ve katlanabilir telefonlara tam destek veren sürüm, elbette 2020’de yerini Android 11‘e bırakacak. 2020’nin yaz aylarında geleceğini düşünülen yeni sürüm Android 11, söylendiği kadarıyla önemli bir sınırlandırmayı ortadan kaldıracak. XDA’ya göre yeni sürümde artık 4 GB’dan fazla kesintisiz video kaydı yapılabilecek. Video kaydı sürecindeki 4 GB limitinin (4K’da sadece 12 dakika ediyor) kalkması elbette günümüz için çok mantıklı görünüyor. Artık hemen her cihaz 4K video çekiyor, üst düzey cihazlar bunu 60 fps’e kadar çıkarıyor, 2020’de gelecek amiral gemileri ise 8K’yı görecek deniyor. Bu yüzden günümüz için bu komik limitin kalkması, büyüyen dahili depolama alanlarının da etkisiyle çok mantıklı duruyor. Burada konulacak yeni limitin çok daha yüksek olacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 11 geliştirilirken, Android Pie için yolun sonu geldi

31 Ocak 2020’den sonra hiçbir üretici Android Pie (9) işletim sistemiyle telefon üretmek için Google’dan lisans alamayacak. Bu tarihten sonra hazırlanmaya başlanan cihazlar mutlaka Android 10 işletim sistemine sahip olacak. Bu da elbette oldukça güzel görünüyor. Artık kişiler pazara Android Pie ile çıkan cihaz görmek istemiyor. Şu an başta Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi isimler olmak üzere herkes geniş çaplı Android 10 dağıtımları yapıyor.

İlgili Video