reklamı kapat

POPÜLER

Android 11

Android 11 ile kaldırılacağı netleşen can sıkıcı limit

Android 10 işletim sisteminin üzerine gelecek Android 11 için önemli bir detay netleşti. Sürüm önemli bir limitinden kurtuluyor.

Yeni sürüm Android 11, artık netleştiği üzere önemli bir sınırlandırmayı ortadan kaldırıyor. XDA’ya göre yeni sürümde artık 4 GB’dan fazla kesintisiz video kaydı yapılabilecek. Video kaydı sürecindeki 4 GB limitinin (4K’da sadece 12 dakika ediyor) kalkacak olması elbette günümüz için çok mantıklı görünüyor. Daha önce de söylediğimiz gibi artık hemen her cihaz 4K video çekiyor, üst düzey cihazlar bunu 60 fps’e kadar çıkarıyor ve 2020’de gelen bazı amiral gemileri ise tam 8K çözünürlüğü görüyor. Bu yüzden günümüz için bu komik limitin kalkması, büyüyen dahili depolama alanlarının da etkisiyle çok mantıklı duruyor. Bu konuda desteğin tam sürüm çıkana kadar iyice sorunsuz hale getirilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu an Android 11 için Beta 1 denemeleri yapılıyor

Android 11 Beta 1 şu an sadece Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL cihazlara yüklenebiliyor. Ancak Xiaomi’nin dikkat çeken amiral gemileri Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro ve Türkiye’de satılacak POCO F2 Pro modelleri de Beta’ya çok yakında dahil edilecek deniyor. Beta denemelerinin yakında diğer firmaların modeleriyle de ciddi şekilde büyümesi bekleniyor.

İlgili Video