reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series S

Xbox Series S için fiyat sonrasında resmi çıkış tarihi de açıklandı

Xbox Series X oyun konsoluna yeni nesilde eşlik edecek Xbox Series S için fiyat, tasarım ve detaylar sonrasında resmi satış tarihi de açıklandı.

Advertisement

Xbox Series S biliyorsunuz sabah saatlerinde resmi olarak lanse edildi. Xbox Series X ile beraber yeni nesilde mücadele verecek konsol, 299 dolarlık satış fiyatıyla artık yüzde yüz kesin olarak 10 Kasım tarihinde yurt dışında satışa çıkıyor. Firma 10 Kasım tarihini artık net olarak veriyor. Kasım ayının sonunda ya da aralık ayının başında Türkiye’de de satılma ihtimali olan konsol, biliyorsunuz şimdiye kadar yapılmış en ufak ufak Xbox olarak tanıtılıyor. Xbox Series X’ten yüzde 60 oranında daha ufak olan model, buna rağmen aşağıda detaylandırdığımız yeni nesil konsol performansı getiriyor. Tamamen dijital olan yani fiziksel disk sürücüsü olmayan konsol, destekli oyunlarda çok nadir de olsa 120 FPS’e çıkış yapabilecek deniyor. Bu model özellikle Game Pass sistemi için çok iyi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series S için daha önce ortaya çıkan teknik detaylar şöyle

Series S, 4K oyunculuğa odaklanmıyor ve 4 teraflop gücünde bir GPU taşıyor. 10 GB GDDR6 RAM ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veriyor denilen konsol, gücünü sekiz çekirdekli 7 nm AMD Zen 2 işlemciden alıyor. Direkt olarak 1440p oyunculuğu mümkün kılacak Navi RDNA 2.0 GPU‘ya sahip olduğu aktarılan yeni nesil oyun konsolu, 512 GB SSD kullanılıyor. Bu kapasite yeni nesil için düşük kalırken, konsolda Ray Tracing desteğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Konsolun oyunları 4K çözünürlüğe çıkarabileceği de dikkat çeken detaylar arasında.

Bu da sızıntıya göre 499 dolarlık Xbox Series X