reklamı kapat

POPÜLER

Trexo Wheels

Yerli firmadan akıllı masaüstü dolly’si: Trexo Wheels

Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren Trexo İnovasyon fotoğraf üzerinden rota planlaması yapabilen dünyanın görüntü işleme teknolojisine sahip ilk masaüstü dollysi Trexo Wheels için Kickstarter kampanyası başlattı.

Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre Trexo Wheels düz zeminler üzerinde lineer, dairesel ve komplike görüntüler alınmasını sağlıyor. Hareketli çekimler ve video içerikleri için ideal olan ve sadece 1,1 kg ağırlığı bulunan cihaz; 2.7 kg’a kadar olan fotoğraf makineleri ve akıllı telefonlar ile kullanılabiliyor. Dört saate kadar kullanıma imkan sağlayan pil ömrüne sahip olan ürün, aktarıldığı kadarıyla entegre edilen görüntü işleme teknolojisiyle fark yaratıyor. Sınırsız ve özgürce rota çizilmesini sağlayan Trexo Wheels ile komplike kamera hareketlerinin kontrolü sezgisel tasarıma sahip iOS ve Android uygulamaları üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Trexo Wheels ile çizilen lineer, dairesel ya da komplike kamera hareketlerini tek bir tuşla TimeLapse videolara dönüştürmek ve üzerinde bulunan port sayesinde kamerayı istenilen şekilde tetiklemek mümkün. Firmanın açıklamasına göre kullanıcılar mobil bir cihaza ihtiyaç duymadan lineer ve dairesel hareketleri Trexo Wheels’e öğreterek çok pratik ve hızlı bir şekilde etkileyici çekimler yapabiliyor.

Trexo Wheels

Trexo Wheels özellikle akıllı telefonlar için harika görünüyor

Trexo İnovasyon CEO’su Serdar Kılıçbay ürünleri ve şirketleri hakkında şunları aktarıyor: “Trexo İnovasyon olarak kurulduğumuz günden bu yana sinema ve televizyon ekosisteminde çekimlerin daha kolay ve kaliteli olması için dünyada olmayan nitelikleri sağlayan ürünler geliştiriyoruz. Kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünleri üretme yolculuğunda gerek Türkiye’de gerekse dünya çapında büyük bir ekosistem oluşturduk.

Trexo Wheels’i video içerik üreticilerinin ihtiyaçlarını dinleyerek kullanıcılar ile birlikte geliştirdik. Ürünümüzü youtuberlar, bloggerlar, vloggerler gibi hareketli ve dinamik içerikler hazırlayan kullanıcıların yanı sıra ürettikleri ürünleri eşsiz bir şekilde sunmak isteyen son kullanıcılar da tercih ediyor. Trexo İnovasyon olarak bilgi birikimimizi Teknopark İstanbul’un içinde yer alan kendi alanlarında uzmanlaşmış firmalarımızın bilgileriyle birleştirmeye ve uluslararası pazarlarda katma değerli ürünler üreten bir marka olmaya devam edeceğiz. Trexo inovasyon’ un her bir bireyi, gelecek nesillerin Türk mühendislerinin, Türk tasarımcılarının yaratıcılıklarını ortaya koyarak ürettikleri ürünleri dünya pazarlarına sunabilecekleri bir şirket olma hayalini gerçekleştirmek için büyük bir azim ve tutku ile çalışmaya devam ediyor.” Diyen Kılıçbay, ayrıca “ Bu amaç doğrultusunda birlikte yürüdüğümüz Teknopark İstanbul ailesine,nitelikli ve yüksek katamdeğerli ürün ekosistemine katkıda bulunmak için çalışan T3 Vakfı’ na , bilgisini, tecrübesini ve emeğini büyük bir fedakarlıkla paylaşan , fikirlerimizin somut ürünlere dönüşmesine ve dünya ile buluşturulmasına katkı sağlayan Türk sanayisine teşekkür ederiz.” açıklamasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trexo Wheels projesi kapsamında toplam 40 bin dolar toplanması hedefleniyor. Ürüne yapılacak en az 349 dolarlık bağış ile buradan ulaşabilirsiniz. Bağış yapanlar için dağıtım tarihi 2020 Aralık olarak görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series S