reklamı kapat

POPÜLER

Nefes kesen sahneleriyle Hızlı ve Öfkeli’ye taş çıkartan oyuncak arabalar [Video]

03 Mayıs 2017

Hot Wheels arabalarıyla yapılan kısa filmlere eklenen son bölüm tüm zamanların en iddialısı olarak karşımıza çıkıyor. Yarışı kazanmak için rekabete giren arabalarsa bir dönemin efsaneleri.

Hızlı ve Öfkeli serisinin aksiyon ayağını eğer bir madalyonun iki yüzü üzerinden değerlendirmemiz gerekseydi bunu yarış ve bol patlamalı çarpışma sahneleri olarak nitelendirebilirdik. Günümüzde sekizinci bölümü vizyonda olan serinin özellikle son üç bölümünde bu örnekleri iliklerimize kadar hissettik. Kimileri bu denli çarpışma ve patlama sahnelerinin seriyi ruhundan uzaklaştırdığını düşünürken kimileri için her film çok daha tatminkar hale geldi. Pekii bu denli aksiyon dolu bir film oyuncak arabalarla hayata geçirilse ne kadar etkileyici olabilirdi?


Aslında bu sonunun birkaç örneğini geçtiğimiz dönemde sizlerle paylaşmıştık. 5MadMovieMakers ekibinin Hot Wheels arabalarıyla gerçekleştirdiği projede zekice hazırlanmış parkurlarla nefes kesen anlara şahit olduk. NASA’da 9 yıl boyunca mekanik mühendisi görevini yürüten Mark Rober’ın Hot Wheels arabalarıyla gerçekleştirdiği son projeyse bu zaman kadar yapılmış en iddialı oyuncak kısa filmi olabilir. Rober’ın startını verdiği bu yarıştaysa ikon haline gelmiş otomobillerle karşılaşıyoruz. Kara Şimşek dizisinin efsanesi K.I.T.T, Hayalet Avcıları’ndan Ecto 1, A Takımı’nın karavanı, Scooby Doo’nun mistik vanı ve Geleceğe Dönüş serisinin efsanesi DeLorean DMC-12 ipi göğüslemek için çizgiye gelen parçalar arasında. Kazanan mı? onu hep birlikte izleyelim.

VİDEO

YORUMLAR