reklamı kapat

POPÜLER

Telefonlarda hafıza problemini ortadan kaldıran powerbank tasarımı

03 Mayıs 2017

Her ne kadar akıllı telefonlarımız birçok özelliği bir araya getirmeyi başarsa da, onların da yetersiz kaldığı noktalar oluyor. Kimi zaman cihazın pili istediklerimizi yapmaya yetmiyor, kimi zaman ise hafızası… Hazırlanan yeni tasarım bu iki probleme aynı anda çözüm sunuyor.

Söz konusu akıllı telefonlarımızın pili olduğunda satın alınabilecek birçok taşınabilir şarj cihazı alternatifi bulunuyor. Bunlardan bazıları hafif olmasıyla, bazıları her türlü elektronik aleti şarj edebilecek kapasiteye sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Hatta artık şarj etmeye ihtiyaç duymayan, güneş enerjiyle çalışan taşınabilir şarj cihazları bulmak bile mümkün. Fakat bu ürünlerin hepsi sadece tek bir özellik sunuyor, o da şarj. Ujwal I.K. tarafından hazırlanan tasarım ise birden fazla özelliği tek bir cihazda buluşturuyor.

PAC ismiyle anılan bu tasarım taşınabilir şarj aletinin yanı sıra harici bellek görevi de üstleniyor. Dışarıdan bakıldığında devasa bir gitar penası şekline sahip olan ürün başlangıçta power bank olmak için fazla iri görünüyor. Fakat şarjın yanı sıra kullanıcının sevdiği dizi, film, müzik ve oyunları da her an yanında taşımasına olanak sağlıyor. Böylece bir şeyler dinlerken veya izlerken şarjınızın bitme ihtimalini düşünmenize gerek kalmıyor. MicroSD girişi de olan tasarım USB-C bağlantısı yer alıyor. Çok işlevli bir ürün olan PAC’e dair görselleri haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

YORUMLAR