reklamı kapat

POPÜLER

Hem cüzdan hem taşınabilir şarj cihazı [Video]

Evden çıkmadan önce mutlaka yanımıza aldığımız eşyaları düşündüğümüzde akla ilk gelenler telefon, cüzdan ve şarj aleti oluyor. Tabii kimi zaman şarj aletinin yerini taşınabilir şarj cihazları da alabiliyor. Bunlardan birini yanımıza almayı unuttuğumuzda sorun yaşamaya başlıyoruz. Özellikle telefonların şarjının yarı yolda bitmesi büyük problemlere yol açabiliyor.

Solar Wallet ismine sahip yeni ürün ise devamlı yanımızda bulundurmak istediğimiz birçok eşyayı tek gövdede buluşturuyor. Kickstarter kampanyası başlatılan bu ürün temelde hem taşınabilir şarj cihazı hem de cüzdan olmasıyla dikkat çekiyor. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Solar Wallet’in içinde sekiz kartlık alan ve para tutacağı yer alıyor. İnce yapısının aksine cüzdanın içindeki taşınabilir şarj cihazı 10 saate kadar pil ömrü sunuyor. Üstelik bu power bank’i yeniden şarj edebilmek için ekstra bir çaba harcamaya gerek kalmıyor. Hazihazırda varolan sistem güneş enerjisi veya doğal olmayan ışık kaynakları aracılığıyla otomatik olarak şarj oluyor. Bu işlemi de iki saat gibi bir sürede tamamlıyor.

Bu özel cüzdan aynı zamanda GPS teknolojisine sahip. Böylece cüzdanınızı kaybettiğiniz zamanlarda endişelenmenize gerek kalmıyor. Akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulama sayesinde cüzdanın nerede olduğunu her an görebiliyorsunuz.

Lucca Bozzi tarafından tasarlanan bu pratik ürüne sahip olabilmek için 99 doları gözden çıkartmak gerekiyor. Pasaport tutacağı ile gelen modeller için ise kampanyaya 120 dolar katkıda bulunmak yeterli oluyor.

VİDEO