reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin durdurulamıyor; yeni bir rekora imza attı

Dünyaca üne sahip sanal para birimi Bitcoin durdurulamıyor. Zaman zaman büyük çöküşler yaşasa da her zaman gündemde kalmaya devam eden Bitcoin, yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor. Piyasa değeri olarak yeni bir rekora imza atan Bitcoin’in geleceği umut vadediyor.

Bitcoin ilk olarak 2013 yılında 1.000 doları geride bırakarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Daha sonrasında bazı sorunlar yaşayan para biriminin tarihe karışabileceği bile ileri sürülmüştü. Fakat buna rağmen son zamanalarda istikrarlı bir yükseliş yaşayan Bitcoin, değerini hızla artırmaya devam etti. Şimdi ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 2.000 doların üstünü gördü. Dolaşımda olan tüm Bitcoin’lerin değerinin ise 32.92 milyar doları aştığı belirtiliyor. Tüm sanal para birimleri göz önüne alındığında Bitcoin toplam sanal paraların yüzde 42’sini oluşturuyor. Piyasadaki toplam sanal para miktarının ise 70 milyar dolar seviyesinde olduğu belirtiliyor.

Aslında Bitcoin yalnızca birkaç ay öncesinde sanal para birimlerinin yüzde 80’lik dilimini oluşturuyordu. O sıralar Bitcoin neredeyse alternatifsiz olduğu için daha fazla kullanıma sahipti. Fakat zaman içerisinde sanal para birimlerinin sayısı arttı ve dolayısıyla Bitcoin’in pazardaki payı da gittikçe eridi. Bitcoin’in bu yükselişi devam eder mi bunu kestirmek zor ancak ilk ortaya çıktığında Bitcoin almayanlar