reklamı kapat

POPÜLER

Stres çarkını cebinize getiren uygulama: Finger Spinner

İnterneti adeta kasıp kavuran stres çarkı çılgınlığı hız kaybetmeden devam ediyor. Artık telefonunuzda da bir stres çarkınız olabilir.

Bir anda ortaya çıkan ve “kitleleri” beraberinde sürükleyen stres çarkı, YouTube başta olmak üzere internetin en popüler eşyaları arasındaki yerini aldı. Stres çarkıyla çeşitli akrobatik hareketler yapmadan çarkı daha hızlı döndürecek numaralara kadar neredeyse üstüne tez yazılacak olan bu nesnenin uygulamasının ise gelmesi uzun sürmedi. Uygulama geliştirici Ketchapp, “Hayatımızda bir bu eksikti” dedirtecek bir uygulamaya imza atarak, stres çarkını cebinize getiriyor.

Esasen oldukça renkli ve göze hoş görünen bir arayüzü olan Finger Spinner uygulamasında en iyi dönüşü elde etmeye çalışıyorsunuz. Stres çarkını 5 kez döndürme seçeneği sunan uygulamada çarkın kaç kez döndüğünü görüntüleyebiliyorsunuz. Farklı çark modellerinin de yer aldığı uygulamada çeşitli geliştirmelerle çarkın daha hızlı dönmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamada çarkı döndürdükçe seviye atlayarak diğer çarkları açmak da mümkün. Ekranın sağ üst kısmında ise dakikada kaç dönüş gerçekleştirdiğinizi takip edebilirsiniz.

Tabii uygulama ile akrobatik hareketler yapmak pek mümkün değil. Ancak halihazırda çok popüler olan bir oyuncağın uygulamasının da aynı derecede popüler olması şaşırtıcı olmadı. Nitekim uygulama App Store’un En Popüler ücretsiz uygulamalarında ilk 50’de yerini aldı bile. Finger Spinner’ı iOS ve Android üzerinden indirebilir, stres çarkı çılgınlığına dahil olabilirsiniz. Uygulamanın iOS versiyonunun Finger Spinner, Android versiyonunun ise Fidget Spinner ismine sahip olduğunu belirtelim.